3p

Rengeteg inger és stressz ér bennünket napközben, az életünk leginkább egy őrült mókuskerékre hasonlít, amiből nincs kiszállás. Ilyen körülmények között egyáltalán nem meglepő az a tény, hogy egyre többen szenvednek valamilyen alvászavarban.

De mikor van szó tényleg arról, hogy már kóros a helyzet, mi az, ami belefér, és egyáltalán mit tehetünk annak érdekében, hogy javítsunk a már kellemetlenné váló szituáción?

Az inszomnia nem játék!

A különféle természetes készítmények, mint például a Dr.Sárkány Dormisium emulziója, hatásos és megfizethető segítséget jelenthetnek. Ám azelőtt, hogy elkezdenénk bármit is rendszeresen használni, lényeges, hogy tudjuk, pontosan mi a probléma, azaz mivel állunk szemben.

A primer inszomnia viszonylag ritkának számít, és nagyon kevés információval rendelkezünk jelenleg róla, így elsősorban tüneti kezelés jöhet csak szóba, ha ebbe a kategóriába tartozunk. A szekunder változat esetében már nem egészen ez a helyzet.

Ennek ugyanis hozzávetőlegesen a feléért valamilyen pszichés betegség vagy maga a stressz tehető felelőssé, míg a negyedében elsősorban valamilyen fizikális betegséget okolhatunk, illetve a maradék részének leginkább életmódbeli okai vannak. Kifejezetlen kedvezőtlen hír, hogy ahogy idősebbé válunk, egyre valószínűbb, hogy zavarok fognak jelentkezni ezen a téren.

Értelemszerűen ha egyéb panaszaink vezetnek oda, hogy gondjaink vannak az éjszakai pihenéssel, akkor azokkal külön is foglalkozni érdemes, de szerencsére akadnak eszközök, amiket bevethetünk mi magunk is a helyzet javulása érdekében. 

Szükséges is foglalkozni a problémával, ugyanis számos kedvezőtlen hatással számolhatunk különben, márpedig minél nagyobb a baj, annál több anyagi ráfordítást is fog igényelni, az életminőség romlásáról nem is beszélve.

Egészségügyileg és mentálisan is gondokat okoz az alvászavar

Már rövid távon is duplájára nő a kockázata annak, hogy valamilyen balesetet szenvedjünk, de egy 24 órás alváshiánnyal már a beszédünkön és a gondolkodásunkon is meg fog látszani, hogy baj van. 34 óránál pedig már olyanná válik a viselkedésünk, mintha erősen ittas állapotban lennénk.

A hosszú távú prognózis sem kedvezőbb, hiszen nagyobb lesz az elhízás esélye, de nő a különféle betegségek kialakulásának kockázata is, mint amilyen a depresszió, a cukorbetegség vagy a felborult hormonháztartás. Tehát testi és lelki egészségünk érdekében is fontos, hogy részünk legyen minőségi alvásban.

Mit tehetünk magunkért?

A táplálékkiegészítők között akadnak olyan opciók, amelyek segíthetnek orvosolni az alvással kapcsolatos nehézségeinket. Ezek nem gyógyszerek, és ideális esetben nem alakítanak ki hozzászokást sem. Ilyen a már említett Dr.Sárkány Dormisium is, amely számos aktív összetevővel segíti szervezetünket a jobb alváshoz.

Az álombogyó, a macskagyökér, a komlótoboz, a golgotavirág, az orbáncfű és a citromfű erejével támogat bennünket, hogy esélyünk legyen kimászni a nehéz időszakból, anélkül, hogy felborítaná az alvásciklusunkat.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!