2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Az érintett cégek korábban a vörösiszap-kezelésben is részt vettek.

Tatabányán és Oroszlányban akkuhulladékok kezelésével bővítené tevékenységét két, veszélyes hulladékkal foglalkozó cég. A Komárom-Esztergom Vármegyei Kormányhivatal honlapján szeptember 30-án megjelent hirdetmények szerint a Gallavit Kft. és a Vértesi Környezetgazdálkodási Kft. kért erre engedélyt — tárja fel az Átlátszó. Ezek a cégek a Tatai Környezetvédelmi Zrt. (TKV Zrt.) alvállalkozóiként kapcsolódtak be a kolontári vörösiszap-katasztrófa kármentesítési munkálataiba.

A Gallavit Kft. Tatabányán, a Vértesi Környezetgazdálkodási Kft. pedig Oroszlányban akar akkugyárakból származó veszélyes hulladékot kezelni. Mindkét vállalat annak az Envirotis Holding Zrt.-nek a tagja, amely felett 2020-ban a Mészáros-csoporthoz tartozó Status Next Környezetvédelmi Magántőkealap szerzett egyedüli irányítást.

Sok kicsi sokra megy
Sok kicsi sokra megy
Fotó: Wikipédia

Ismétlés

Az engedélyezési eljárás megindítását tartalmazó két hirdetményben ugyanaz a szöveg olvasható.

Az eljárásokhoz 21 napig lehetett észrevételt tenni. A lényeget tartalmazó információkhoz viszont csak azok jutottak hozzá, akik a hirdetmények szövegéből kimásolták a dokumentációk linkjét, majd letöltötték a dokumentumokat – erre a procedúrára pedig vélhetően nem sokan vállalkoztak. Ráadásul a települések önkormányzata sem adott hírt az engedélyezési eljárásról, és nem tett közzé róla semmilyen információt — írja az Átlátszó.

Fekete por

A Gallavit Kft. rendkívül értékes „fekete port” (NCM port) állítana elő és értékesítene, melyből további eljárással az akkumulátorgyártás alapanyagait lehet kivonni. A másik cég, a Vértesi Környezetgazdálkodási Kft. pedig Oroszlányban végezne hasonló tevékenységet, kisebb kapacitással. A z oroszlányi telephelyen akkucella vizsgálat mellett anódfólia és anódiszap feldolgozására kerülne sor, a tervezett évi kapacitás 1350 tonna lenne. A feldolgozás során a hulladékból grafitot vonnak ki és értékesítenek.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!