A DVSC középpályása már évek óta több lábon áll, sportkarrierje mellett úgy tűnt, hogy az üzleti világban is igyekszik megalapozni a jövőjét. Sportszerkereskedő cége után sorra bővült Dzsudzsák Balázs érdekeltségi köre, ráadásul a legkülönfélébb területeken próbálta ki magát tulajdonosként a fa- és építőanyagkereskedelemtől a léghajógyártásig.
Tavaly év végén azonban szűkíteni kezdte gazdasági érdekeltségei körét, hiszen mint arról elsőként beszámoltunk, megvált a 2021 novemberében alapított BGZN Tüzép Kft.-ben lévő részesedésétől. Most pedig az egészségügy területének is búcsút int a cégkivonatokban szereplő információk alapján.
2019 második és harmadik hónapjában többedmagával létrehozta a Rába Medical Center és a Rába Medical Invest Kft.-ket. Előbbi főtevékenysége az egyéb humán egészségügyi ellátás, utóbbié pedig a vagyonkezelés és idővel ennek leánycégévé is avanzsált a Rába Medical Center.
Az egyébként Dzsudzsák Balázs érdekeltségei közül az anyagilag legjobban teljesítő társaságtól azonban egy hónappal ezelőtt megváltak a tulajdonosok.
Dzsudzsákék még a tavalyi év során ugyanis kaptak egy vételi ajánlatot a cégre vonatkozóan, melyet a taggyűlés 2022. november 29-én elfogadott - derül ki a cégbíróságra benyújtott papírokból.
Ez alapján mind az öt tulajdonos (Dzsudzsák Balázs mellett még Vörösbaranyi József, Majzik-Gérnyi Katalin, Szekér Zoltán és Soós Imre) eladta részesedését, a győri Széchenyi István Egyetemnek. A tulajdonosváltozás március 13-i dátummal történt meg, amit a cégbíróság március 29-én jegyzett be a cégkivonatba.
Ezzel együtt a cégek székhelye is Veresegyházról Győrbe került át, az egyetem pedig egy jól prosperáló társasághoz jutott. Legutóbbi, 2021-es beszámolója szerint a leánycég, a Rába Medical Center már 162,7 milliós bevételt ért el, melyből valamivel több mint 47 milliós tiszta nyereség maradt.
Karcsúsodik a cégháló
Azok után, hogy Dzsudzsák megvált az egészségügyi érdekeltségétől is, már csak két cége maradt: a 2017-ben alapított, sportszer-kiskereskedelemmel foglalkozó DB7.hu Kft., valamint a 2020 őszén többedmagával létrehozott Első Magyar Léghajógyár Kft., mely a nevével egybecsengően légi, űrjármű gyártással foglalkozik. Ez a cég érdemi tevékenységet még nem végez, legalábbis a legutóbbi, 2021-es beszámolója szerint, hiszen árbevétele nem volt, és költségként is csak egy minimális tételt számolt el. Ugyanakkor a DB7.hu sem szárnyal, hiszen az elmúlt két évben (2020 és 2021) kereken 2 millió forint árbevétele volt, amiből előbb egy 1,2 milliós profit, majd 2021-ben egy 32 milliós veszteség keletkezett.
Ennek a brutális veszteségnek az oka nem derül ki világosan az éves beszámolóból. Annyi látszik csak, hogy közel 31,7 milliót számoltak el egyéb ráfordításként, ami mínuszba húzta az eredményt. Ugyanakkor a mérlegben is feltűnik egy érdekesség: a rövid lejáratú kötelezettségek 22,5 millióról 101,2 millióra ugrottak, a tárgyi eszközök soron is hasonló ugrás látható: 280 ezerről 58,1 millióra nőtt az összeg.