2p

Immár nyolc hónapja, tavaly május 25-e óta hatályos az uniós adatvédelmi rendelet, a GDPR, de a cégek negyede még mindig nem foglalkozik azzal – derül ki a Fellowes által megrendelt kutatásból.

Pedig a papíralapú adatvédelemmel évek óta foglalkozó cég szerint a tavaly megmaradt költségkeretből egy pár tízezres beruházással már sokat lehetne tenni a vállalat biztonságáért. Kreutz László, a Fellowes ügyvezető igazgatója úgy véli, akár az év elején is érdemes az iratok között „nagytakarítást” végezni, szelektálni, selejtezni és ezeket biztonságosan megsemmisíteni, ami a májusban bevezetett GDPR miatt az eddiginél is fontosabb feladat.

Érdemes az iratok között „nagytakarítást” végezni
Érdemes az iratok között „nagytakarítást” végezni

Május 25-e óta ugyanis ez az EU-s rendelet szabályozza a hazai cégek adatkezelési szokásait is. Ennek következménye, hogy már a legkisebb vállalkozásoknak is igazolniuk kell, hogy a náluk tárolt adatokat megfelelő módon kezelik. Az új törvény miatt sem mindegy, hogy milyen eszközöket szerzünk be, hiszen azok fognak jól működni, amelyek az igényeinknek és céljainknak megfelelnek. Ráadásul a kutatás arra is rávilágított, hogy a cégek döntő többségénél (79 százalék) papíralapú iratkezelés zajlik. A vállalatok 81 százalékánál jellemző az a szokás, hogy az elektronikusan küldött számlákat, szerződéseket, akár az önéletrajzokat is kinyomtatják.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!