A legismertebb szemlencsét érintő beavatkozás a szürkehályog műtét, azonban nem kizárólag akkor érdemes kezeltetni a szemlencsénket, ha ezzel a problémával küzdünk. 50 éves kor felett gyakran választják az emberek ezt a megoldást akkor is, ha nincs szürkehályog típusú problémájuk, de a sok fénytörési hiba miatt rosszul látnak, és nem javasolt számukra a lézeres látásjavítás. A látásjavító lencseműtét ugyanis képes visszaadni nekik az éles látás élményét, sőt nem is csak távolra, hanem akár közelre és közepes távolságra is.
Miért biztonságos a látásjavító lencseműtét?
Ahogy a szürkehályog, úgy a látásjavító lencseműtét is rutineljárásnak számít. A technológia és a sebészi módszerek fejlődésének köszönhetően ugyanis amellett, hogy fájdalommentes a beavatkozás, még a szövődmények száma is elenyészően kicsi. Persze nem mindegy, hol is végeztetjük el a műtétet. Érdemes a választás előtt megérdeklődni, hogy az adott intézménynek és az ott dolgozó orvosoknak mekkora gyakorlata van az ilyen típusú műtéti eljárásokban, illetve hogy milyen gépparkkal dolgoznak.
A népszerű Focus Medical látásjavító klinika élen jár mind tapasztalatban, mind technológiában, ezért bátran nevezhetjük az ország egyik legmegbízhatóbbjának. A Focus Medical az elmúlt évtizedek során komoly tapasztalatot szerzett a látásjavítás területén, beleértve a látásjavító lencseműtéteket is, és arra is nagy hangsúlyt fektet, hogy szemész szakorvosai megfelelő odafigyeléssel foglalkozzanak a hozzájuk fordulókkal.
A margitszigeti klinika folyamatosan figyelemmel követi az innovációkat és alkalmazza is a külföldi, bevált tapasztalatokat, miközben a legmegbízhatóbb és legkorszerűbb gépparkot is magáénak tudhatja. A korszerű berendezéseknek, a szigorú egészségügyi és sterilizálási szabályoknak, illetve a tapasztalt gárdának hála még egyszer sem fordult elő a szemet vagy a látást veszélyeztető fertőzéses szövődmény a pácienseik körében, pedig már több ezer beavatkozást végeztek a klinikán.
Még biztonságosabbá teszi a látásjavító lencseműtétet az, hogy a főleg idősebb szervezetet igen megterhelő altatás és injekció nélkül végzik az érzéstelenítést. Mielőtt bárki azt gondolná, hogy akkor fájdalmas lehet a beavatkozás, az gyorsan felejtse el ezt a gondolatot, hisz a kíméletes, szemcseppes érzéstelenítés is garantálni tudja a fájdalommentességet.
A műtét utáni időszak sem problémás?
Más látásjavító beavatkozásokhoz hasonlóan a lencseműtétet követő napon is van egy kontrollvizsgálat, amikor eltávolítják a kötést a szemről és ellenőrzik az eredményt. A jó hír az, hogy ilyenkor már észlelhető is a változás, szóval nem kell napokat vagy heteket várni arra, hogy tisztulni kezdjen a kép. A teljes gyógyulás körülbelül egy hónapig tart. Ebben az időszakban kerülni kell az 5 kg feletti súlyok emelgetését, a szaunázást és a vízi sportokat, de talán ez nem is számít akkora lemondásnak.
Valójában az első egy hétben kell több dologra is ügyelni. Ilyen például az, hogy a műtött szemet az első hétben csak egy speciális törlőkendővel szabad óvatosan tisztítani. Hajat mosni nem érdemes az első hét napban, de utána már a fejet hátra hajtva (a szemet védve a víztől és a sampontól) ez is kivitelezhető. Ugyanebben a 7 napban nem ajánlott repülőre ülni és sportolni, de az első hét után a könnyebb, nem annyira megerőltető mozgásformák már engedélyezettek.
Összességében a látásjavító lencseműtét egy biztonságos rutineljárás, ha a megfelelő helyen végeztetjük el. Aki biztosra szeretne menni, az keresse fel a Focus Medicalt, és nem fog csalódni!