Mi is az a balesetbiztosítás?
Balesetnek minősül az összes olyan nem várt külső behatás, ami előzmények nélkül, akaratunkon kívül történik velünk. Az ebbe a kategóriába eső esetek széles skálájára jelent megoldást a biztosítás, illetve bizonyos szolgáltatóknál akár éjjel-nappal elérhető orvosi segélyvonalat is tartalmazhat a csomag. Ezek a csomagok szinte mindig köthetőek egyéni és csoportos szinten is, így akár családunkat is bevonhatjuk biztosításunk védőhálója alá.
Hogyan érdemes választani a lehetőségek között?
Ha tanácstalanok vagyunk biztosítás választás előtt, akkora célszerűbb a biztosítani kívánt személyek számát meghatározni, hiszen már ez leszűkíti az adott szolgáltatónál elérhető ajánlatokat.
Ezután tanácsos átnézni, mit is fedez pontosan a balesetbiztosítás, hiszen előfordulhat, hogy azt érdemes egy életbiztosítással kombinálni, hogy teljes biztonságot nyerhessünk - például, ha olyan, különösen veszélyes állásunk van, mint az ipari alpinistáké vagy tűzoltóké.
Mik a legfontosabb szempontok, amelyekre érdemes figyelni?
Az első legfontosabb szempont tehát a szerződés tartalma: lefedi-e a biztosítás azt a tevékenységi kört, amiben dolgozunk? Ami még az átgondolandók között szerepelhet, az a lehetséges betegségek, amelyek esetleg meggátolhatják a biztosítás létrejöttét - egy diabétesz vagy extrém rövidlátás például ilyen kizáró okok lehetnek. Végül a díj finanszírozásának módját ajánlatos ellenőrizni, mert némelyik szolgáltató éves, mások havi díjazásban szerződnek ügyfeleikkel.
Néhány kalkuláció
A biztosítási csomagok díjszabása társaságonként változik, de például, ha egy havonta fizetendő, 499 Ft-os díjszabással számolunk, ahol a biztosítottak 60 év alatt vannak, akkor megközelítőleg 11 ezer forintos éves díjjal kell számolniuk. Ez a csomag a baleset általi, kórházban töltött napokat 5000 Ft/-os napi díjban maximálja, nagy műtétek esetén pedig 100 000 Ft-ot fizet.