3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Napjainkban óriási népszerűségnek örvend az offline és még nagyobbnak az online játék. Világszerte játékszerverek ezrein feszülnek egymásnak gamerek százezrei, milliói, akik a világ legkülönfélébb pontjain ülnek le a gépeik elé, hogy egy jót játszanak ismerős vagy teljesen ismeretlen ellenfelek ellen. A játékipar egyre másra dobja piacra a legújabb játékokat, rendszerint egyszerre több különböző platformra való megjelenéssel. Nemcsak maguk a játékok versengenek egymással a játékosok kegyeiért, de maguk a különböző platformok is akár ugyanannak a játéknak az esetében. A legnépszerűbb platformok napjainban a konzolok (Playstation, Xbox) és a számítógépek (asztali PC vagy gamer laptop). Ennek az írásnak a keretében arra keressük a választ, hogy melyik a jobb választás 2020-ban a prémium számítógépes vonalon: az asztali PC-k vagy a laptopok?


 

Ha játék, akkor csakis asztali PC jöhet számításba?

Ha visszerepülünk legalább 10 évet az időben, akkor ez a kérdés nem is nagyon hangozhatott volna el. Annyira evidens volt talán még 5-6 évvel ezelőtt is, hogy igazi játékélményt, és egyáltalán, az éppen aktuális csúcskategóriás számítógépes játékokat csak asztali gépen lehetett élvezetesen futtatni. Az akkori idők laptopjain talán el sem indult.
Aztán fejlődött a technológia, és napjainkban már elérhetők olyan modern gamer laptopok is, melyeken gond nélkül futnak a top játékok is. Mégis, ha megkérdezünk néhány hardcore gamert, nagyobb részük valószínűleg még most is az asztali PC mellett fogja letenni a voksát.

 

Négy érv amellett, hogy miért vegyünk gamer PC-t 2020-ban egy gamer laptop helyett 

  1. Egy csúcskategóriás gamer PC teljesítményben mindig leköröz egy topkategóriás laptopot.
  2. Ahhoz, hogy maximális felbontás mellett élvezhessünk a legújabb játékokat, bizony számítógépünknek minden erőforrásra szüksége van. A hűtést biztosító ventilátoroknak magas fordulatszámon kell pörögniük, azonban nem mindegy, hogy ezt asztali PC estén 10-20 decibel hangerővel teszik vagy háromszor hangosabban, ahogy egy laptop. Arról nem is beszélve, hogy utóbbi esetben kénytelenek vagyunk fejhallgatót használni, különben nem hallanánk a játék hangjait a gép zúgásától.
  3. Könnyebben fejleszthető. Évről évre egyre gyorsul a legújabb technológiák fejlesztése, így annak, aki mindig a csúcshardvereken szeretne játszani, gyakorlatilag évente kellene gépet cserélnie. PC esetében ez azért sokkal egyszerűbb, hiszen itt a gép gyakorlatilag valamennyi fontosabb alkatrészét tudjuk cserélni egyenként, anélkül, hogy évente komplett új gépet vennénk. Ezzel szemben laptopnál ténylegesen évente vehetnénk újat hasonló megfontolás miatt.
  4. Olcsóbb. Végső, de nem utolsó szempont. Közel hasonló teljesítményű PC és laptop vásárlása esetén kb. másfélszer annyi pénzt kellene kiadnunk egy laptopért, mint egy asztali számítógépért.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!