Ha játék, akkor csakis asztali PC jöhet számításba?
Ha visszerepülünk legalább 10 évet az időben, akkor ez a kérdés nem is nagyon hangozhatott volna el. Annyira evidens volt talán még 5-6 évvel ezelőtt is, hogy igazi játékélményt, és egyáltalán, az éppen aktuális csúcskategóriás számítógépes játékokat csak asztali gépen lehetett élvezetesen futtatni. Az akkori idők laptopjain talán el sem indult.
Aztán fejlődött a technológia, és napjainkban már elérhetők olyan modern gamer laptopok is, melyeken gond nélkül futnak a top játékok is. Mégis, ha megkérdezünk néhány hardcore gamert, nagyobb részük valószínűleg még most is az asztali PC mellett fogja letenni a voksát.
Négy érv amellett, hogy miért vegyünk gamer PC-t 2020-ban egy gamer laptop helyett
- Egy csúcskategóriás gamer PC teljesítményben mindig leköröz egy topkategóriás laptopot.
- Ahhoz, hogy maximális felbontás mellett élvezhessünk a legújabb játékokat, bizony számítógépünknek minden erőforrásra szüksége van. A hűtést biztosító ventilátoroknak magas fordulatszámon kell pörögniük, azonban nem mindegy, hogy ezt asztali PC estén 10-20 decibel hangerővel teszik vagy háromszor hangosabban, ahogy egy laptop. Arról nem is beszélve, hogy utóbbi esetben kénytelenek vagyunk fejhallgatót használni, különben nem hallanánk a játék hangjait a gép zúgásától.
- Könnyebben fejleszthető. Évről évre egyre gyorsul a legújabb technológiák fejlesztése, így annak, aki mindig a csúcshardvereken szeretne játszani, gyakorlatilag évente kellene gépet cserélnie. PC esetében ez azért sokkal egyszerűbb, hiszen itt a gép gyakorlatilag valamennyi fontosabb alkatrészét tudjuk cserélni egyenként, anélkül, hogy évente komplett új gépet vennénk. Ezzel szemben laptopnál ténylegesen évente vehetnénk újat hasonló megfontolás miatt.
- Olcsóbb. Végső, de nem utolsó szempont. Közel hasonló teljesítményű PC és laptop vásárlása esetén kb. másfélszer annyi pénzt kellene kiadnunk egy laptopért, mint egy asztali számítógépért.