3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Átadták a Pikker Kft. 1,2 milliárd forintból épült húsüzemét a baranyai Bólyban kedden.

A húsz évvel ezelőtt alakult magyar tulajdonú és Mohácson vágóhidat működtető vállalkozás a 400 millió forint európai uniós és kormányzati támogatást élvező fejlesztésnek köszönhetően már nemcsak tőkehúst, hanem minőségi húskészítményeket is elő tud állítani. Ehhez 90-ről 160-ra növeli alkalmazottainak létszámát, és az évi 70-80 ezer helyett 100 ezer sertés feldolgozását tervezi.

Kardeván Endre, a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára az avató ünnepségen hangsúlyozta, hogy a magyar agrárium és az élelmiszeripar csak akkor lehet a vidék gazdaságának gerince, ha az alapanyag-termeléstől elmozdul a kiváló minőségű áruk előállítása és értékesítése felé. Fontosnak nevezte azt is, hogy minél több magas hozzáadott értékű feldolgozott termék készüljön, mert az segíti a foglalkoztatás bővülését. Arra bíztatta a rendezvényen megjelent gazdákat, hogy 2012-ben is folytassák a fejlesztéseiket, mert az állandóan változó piaci igények között az egyetlen biztos igazodási pont a jó minőség, azt pedig csak folyamatos beruházásokkal lehet elérni.

Az államtitkár utalt rá: a hazai mezőgazdasági és élelmiszeripari termékek kiviteli értéke 2011 első felében mintegy 3,8 milliárd euró, a behozatalé 2,4 milliárd euró volt. A kivitel értékének 87 százalékát a baromfi- és a sertéshús adta. Hangoztatta, bár a hazai sertéságazat nehézségekkel küzd, óriási lehetőséget rejt magában, a kormányzatnak ezért is határozott szándéka, hogy a hazai sertésállomány a mostani 3,1 millióról 6 millióra növekedjen. Hozzátette, a vidékfejlesztési tárca elkészítette sertéságazati stratégiáját, amelynek célja az ágazat stabilizálása és növekvő pályára állítása.

Kardeván Endre szerint e cél eléréséhez egyaránt szükség van a néhány sertést nevelő háztáji gazdálkodókra, kisüzemekre, a több száz sertést tartó közepes gazdaságokra, és a több ezer sertést hizlaló nagyüzemekre.

Szekó József, a Dél-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács fideszes elnöke, Mohács polgármestere méltatta a Pikker Kft. ügyvezetője, Miskolczi Imre és a tulajdonosok kitartó munkáját. A politikus kiemelte, hogy akkor, amikor a hasonló a kisebb vágóhidak, húsüzemek sorra bezártak, ők fejlesztettek, és "az élet őket igazolta", mert vállalkozásuk ma sikeres, stabil, jól működik.

Miskolczi Imre arról szólt, hogy a kezdetben 17 alkalmazottal induló cég 1999-ben építette fel mohácsi vágóhídját, 2000-ben állatifehérje-újrahasznosító üzemét. A bólyi húsüzem-beruházás egy, korábban szintén a húsipari vállalkozásnak otthont adó épület átalakítása, kibővítése révén vált valóra. Az ügyvezető az MTI-nek elmondta: a 4800 négyzetméter alapterületű húsüzem naponta 150 tonnányi félsertés csontozására, feldarabolására, 90 tonna húskészítmény, 5 tonna zsiradék és 7 tonna előkészített hús előállítására, csomagolására képes. Miskolczi Imre megjegyezte, hogy a cég éves nettó árbevétele 2009-ben 4 milliárd forint, tavaly 3,5 milliárd forint volt.
 
MTI 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!