3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Annak ellenére, hogy a pénzintézetek igazgatóságai egyre szigorúbban ellenőrzik a kockázatkezelés folyamatait, a vezetőségeknek további befektetéseket kell végrehajtaniuk ezen a területen, és több figyelmet kell rá fordítaniuk - állapítja meg a Deloitte & Touche USA LLP globális kockázatkezelési felmérésének ötödik kiadása.

Bár a pénzügyi szolgáltató cégek vezetői a piaci, hitel, és likviditási kockázatokat illetően kifejezetten vagy nagyon hatékonynak tartják kockázatkezelési eljárásaikat, a válaszadók elismerik, hogy a kevésbé hagyományos kockázatok tekintetében még nem alakítottak ki jól működő folyamatokat és rendszereket. A válaszadók mindössze 47 százaléka gondolta úgy, hogy a szervezetük kifejezetten vagy nagyon hatékony az üzletfolytonossággal/informatikai biztonsággal kapcsolatos kockázatok kezelése terén; 43 százalék így értékelte a működési kockázatok és eladói kockázatok, 35 százalék pedig a geopolitikai kockázatok kezelését.

Mindez egy olyan időszakban történik, amikor egyre több cég fordít növekvő figyelmet a kockázatkezelésre, és a szervezeti felépítés csúcsát, az igazgatóságot bízza meg a kockázatkezelés ellenőrzésével. A felmérésben részt vevő vezetők szerint ma már az igazgatóságok 70 százaléka lát el ilyen feladatot, ami növekedést jelent a 2004-es 59 százalék és a 2002-es 57 százalék után. Emellett soha nem volt még ennyi szervezetnek kockázatkezelési igazgatója (CRO): a megkérdezett cégek 84 százalék jelentette azt, hogy náluk van CRO - ez az arány 81 százalék volt 2004-ben -, és nyolc százalék tervezi e pozíció létrehozását.

"A hatékony kockázatkezelés rendkívül fontos a pénzintézetek számára"- jelentette ki Szendrey Attila, a Deloitte magyarországi Kockázatkezelési részlegének szenior menedzsere. "A pénzintézetekkel kapcsolatos elvárások egyre sokrétűbbek, a szabályozók, minősítő ügynökségek, ügyfelek, partnerek, befektetők, és a törvényalkotók felől érkeznek. Bár valóban történt előrelépés a kockázatkezelés terén, sokkal többet kell még tenni egy olyan átfogó szemlélet kialakításához, amely hatékonyan azonosít, értékel, és kezel minden olyan kockázatot, amelyekkel a pénzügyi szolgáltatóknak szembe kell nézniük."

A Deloitte "Accelerating Risk Management Practices" című jelentése azokra a lényeges kockázatkezelési kérdésekre fókuszál, amelyekkel a pénzügyi szolgáltatóknak ma szembe kell nézniük. A jelentés szerzői kockázatkezelési igazgatókat - vagy ennek megfelelő beosztású személyeket - kérdeztek meg globális szinten 130 cégnél. Elsősorban kereskedelmi és lakossági bankok és különféle pénzintézetek vettek részt a felmérésben; eszközállományuk együttesen eléri a 21 billió dollárt.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!