2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter 2010. szeptember 20-án 14 órára összehívta az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) plenáris ülését - közölte a tárca.

A tanács munkájában a munkáltatók és a munkavállalók érdekképviseleti szervei, valamint a kormány képviselői vesznek részt.

A szakszervezetek, valamint a munkaadói érdekképviseletek korábban már többször felszólították a nemzetgazdasági minisztert, hogy tegyen eleget törvényben rögzített kötelezettségének, és hívja össze az érdekegyeztetés országos fórumát.

A kormány szeptember elején írásbeli konzultációt kezdeményezett az oldalak képviselőivel az OÉT további működésének koncepciójáról, ám ezt a szakszervezetek, a munkavállalói oldal és a munkaadók elutasították, kérve a fórum mielőbbi összehívását.

A munkaadói és a munkavállalói oldal képviselői nem zárkóztak el a tanács jövőjének elemzésétől, de úgy vélték, mielőbb meg kell kezdeni az érdemi kérdések - bérek, adóváltozások, költségvetés - tárgyalását. A munkáltatói oldal szeptember elején meghívta a következő oldalegyeztetésére Matolcsy György nemzetgazdasági minisztert és Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikai államtitkárt.

Ezt követően Zs. Szőke Zoltán, az OÉT munkaadói oldalának soros elnöke egy hete, a kormány elmúlt 100 napos tevékenységének értékelésekor fejezte ki reményét, hogy mielőbb az OÉT keretei között vitathatják meg a jövőbeli intézkedéseket, így például a költségvetést és az adóváltoztatásokat.

A szakszervezetek szintén egy hete követelték az Országos Érdekegyeztető Tanács azonnali összehívását. A Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ) akkor közölte: elfogadhatatlannak tartják, hogy miközben a kormányzásból már eltelt száz nap, ez még mindig nem történt meg.

A szakszervezetek mindezt azért is sürgetik, mert a kormány őszi jogalkotási programjában több, a munkavállalókat érintő törvénymódosítási terv szerepel, s a hatályos előírások szerint ezekről a kormánynak konzultációt kell folytatnia a munkáltatói és a munkavállalói érdekképviseletekkel.

Az OÉT legutóbbi ülése 2010. május 7-én volt.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!