EUR/HUF (267,50 – 270,50): A tegnapi izgalmak közepette – amit döntően a görögök politikai zűrzavara biztosított – az EUR/HUF árfolyama kis híján a 270-es szintet kezdte el támadni, ám végül a 269,50-es magasság megálljt parancsolt a további forintgyengülésnek. A mai reggel is gyenge forinttal kezdődik, nem történt semmi kézzelfogható előrelépés a görögök helyzetével kapcsolatban, továbbra is fokozott a bizonytalanság. A görög miniszterelnök belefogott kormánya átalakításába a megüresedett pénzügyminiszteri posztot a korábbi ECB alelnök, Lucas Papademos nem vállalta el, így a második befutó az eddigi védelmi miniszter lehet. A ma tartandó Merkel-Sarkozy találkozó amennyiben eredményes lesz, az megnyugtathatja a devizapiacokat, és ebben az esetben az EUR/HUF akár 267-ig is visszaerősödhetne, de ha nincs konszenzus a két legnagyobb görög kitettséggel rendelkező fél között, akkor jöhetnek a 270 feletti szintek.
EUR/USD (1,4110 – 1,4230): Vajon meg tud-e egyezni a német és a francia delegáció Berlinben? A franciák és az ECB szeretnék megduplázni a korábbi 750 milliárd eurós mentőcsomag alapot, a németek ez ellen foglaltak eddig állást. A német és a francia bankoknak nem mindegy, hogy a második görög csomag mértéke, mivel a csomag kifutásával (elfogytával) nagy eséllyel az adósságlejáratok átütemezése fog következni. Minél később kerül a görög adósság átstrukturálásra, annál kevésbé lennének kitéve a bankok a veszteségleírásnak, így a realizált negatív eredmény jobban el lenne osztva az eurozóna országai között. Ehhez viszont a finneknek, szlovákoknak és sok más országnak lenne egy-két szavuk. Kusza egy helyzet annyi bizonyos, az elhatározás kevés, konkrét megvalósításra lenne már szükség. Ha nincs megegyezés a gallok és a germánok között, akkor a hétfői ECOFIN ülés várhatóan kudarcba fulladhat. Ha így alakulna a helyzet, akkor 1,40 alatti EUR/USD, 195 körüli USD/HUF árfolyam is realitás lehet.
CHF/HUF (222,00 – 225,00): Akár 10 forinttal a jelenlegi 224 körüli CHF/HUF árfolyam alatt is lehetnénk, ha nincs a görögökkel kapcsolatos huzavona, az SNB ugyanis csökkentette inflációs kilátásait, ezáltal a következő kamatemelés szeptemberről - még tovább - decemberre csúszhat. Amit a devizahiteleseknek megnyernek a réven (későbbre tolódó kamatemelés), azt elvesztik a vámon (frankerősödés, forintgyengülés).
mfor.hu