A fogyasztói árindex 2,8 százalékos áprilisi emelkedése nagyobb, mint az előző havi 2,4 százalék, de még mindig az éves 3 százalékos terv körüli értéken belül volt. A termelői árindex 6,8 százalékos növekedést mutat az egy évvel korábbi mértékhez képest és ugyancsak magasabb a márciusi 5,9 százaléknál.
Az első négy havi fogyasztói infláció 2,4 százalék volt, a termelői árak 5,6 százalékkal nőttek.
A kiskereskedelmi árak áprilisban 18,5 százalékkal nőttek az egy évvel korábbiakhoz képest a márciusi 18 százalék után. Az infláció számításában meghatározó élelmiszerárak emelkedése áprilisban 5,9 százalék volt.
A lakásárak 70 nagy és közepes városban 12,8 százalékkal nőttek áprilisban, míg márciusban 11,7 százalékkal. Elemzők megjegyzik, hogy a közelmúltbéli intézkedések az ingatlanpiaci árak leszorítására, a túlzott vásárlás visszafogására, és a kötelező banki tartalékráta megemelésére (az idén harmadik alkalommal), csökkentik a sokak által várt kamatemelés gyors bevezetésének esélyét. Szakértők június-szeptember közé teszik az elkerülhetetlennek látszó kamatemelést.
Az új hitelkihelyezések összege áprilisban elérte a 113,35 milliárd dollárt - közölte a kínai központi bank (PBC), ami azt jelenti, hogy az első négy hónapban a 3.370 milliárd jüanra nőtt az állomány, ami már megközelíti az 7.500 milliárd jüanos éves terv felét.
Az ipari termelés áprilisban 18,8 százalékkal bővült éves viszonylatban, míg márciusban 18,1 százalékkal. Az állóeszköz beruházások értéke a világ harmadik legnagyobb gazdaságában január és április között 684,4 milliárd dollár volt, 26,1 százalékkal nőtt.
MTI/Menedzsment Fórum