A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 268 ponttal, azaz 1,6 százalékkal 16169 pontra esett. Az S&P 500-as mutató 39 ponttal, vagyis 2,1 százalékkal gyengült, és 1833 ponton fejezte be a kereskedést. A legrosszabb napja a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatójának volt, hiszen 130 ponttal, 3,1 százalékkal zuhant, a nap végén 4054 pontnál állt meg.
Hiába csökkent hétéves mélypontra, heti 300 ezerre az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők száma ez nem tudta tovább lendíteni a szerdai optimizmus után a piacokat. Pedig akkor úgy tűnt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve ülésének jegyzőkönyvéből, hogy sokáig nem lesz kamatemelés, ez pedig több napos emelkedést hozhat.
A befektetők a korábbi időszak vezető szektoraitól igyekeztek leginkább szabadulni, így az internetes óriások, a Google és a Facebook részvényei nagyon komoly, 4-5 százalékos eséssel zártak. Még rosszabb volt a helyzet a biotechnológiai cégek papírjai esetében. A szektor legismertebb cégei iránt az utóbbi időben komolyan megcsappant a bizalom. Csütörtökön a Biogen részvényárfolyama 5 százalékot, a Gileadé 6 százalékot, a Pharmacyclics cégé 11 százalékot csökkent.
Érdekesség, hogy a piaci idegesség egyik fontos mutatójának tartott származékos terméke, a volatilitás index (VIX) emelkedett ugyan, de csupán 16 pontnál áll. Ezzel szemben március közepén megközelítette a 20 pontos szintet, február elején pedig jócskán fölé is szúrt. Bár a mutató nem tévedhetetlen, de annak jelzése alapján úgy tűnik, hogy a befektetők egy része átmenetinek tartja a csütörtöki vaskos mínuszokat.
mfor.hu