3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Deutsche Bank a negyedik negyedévben 4,8 milliárd eurós veszteséget könyvelhetett el - jelentette be a cég szerdán. A vártnál gyengébb eredmény hatására a nemzetközi részvénypiacok jelentős mínuszban voltak Európában, és az amerikai határidős kontraktusok is gyengülést mutattak.

Az egy évvel korábbi egymilliárd eurós nyereség után 2008 negyedik negyedévében 4,8 milliárd euró volt a Deutsche Bank vesztesége - jelentette be szerdán a legnagyobb német pénzintézet. A hír hatására a vezető európai tőzsdék jelentős mínuszban voltak kora délután, illetve az amerikai határidős indexek is gyengülést mutattak.

A londoni tőzsde FTSE indexe kora délután 2,29 százalékkal állt keddi értéke alatt, míg a frankfurti DAX index 2,09 százalékos mínuszban volt. Régiónkban kisebbek voltak a veszteségek: a bécsi ATX index 0,5 százalékos esést mutatott a nap első felében, a varsói WIG20 pedig 0,9 százalékkal állt alacsonyabban, mint a keddi záráskor.

Az esés elsősorban annak volt köszönhető, hogy a Deutsche Bank közölte negyedik negyedéves eredményeit, melyek a vártnál lényegesen gyengébbek lettek. A pénzintézet 4,8 milliárd eurós veszteséget könyvelhetett el az év utolsó három hónapjában, miközben egy évvel korábban még 1 milliárd eurós nyereségről számolt be.

A vállalat elsősorban a világpiaci körülményekkel magyarázza a veszteséget, az eredmény közlése után a frankfurti tőzsdén délutánra 10 százalékkal lettek olcsóbbak a Deutsche Bank-részvények. A cég azt is bejelentette, hogy a tavalyi évre részvényenként 50 eurócentes osztalékot fizet, miközben 2007-ben ugyanez 4,5 euró volt.

A szerdai nap egyébként is negatív a pénzügyi szektorra nézve Európában: az HSBC 7 százalékot veszített a londoni tőzsdén a nyitás után, mivel a Morgan Stanley szerint a vállalatnak 30 milliárd dollárnyi friss tőkére van szüksége, valamint felére kell csökkentenie az osztalékát. Az UniCredit papírjai is több mint 3 százalékot buktak délelőtt, ugyanis a BNP Paribas elemzője eladásra ajánlotta az olasz bank részvényeit.


A német tőzsdén reggel több mint 6 százalékos mínusszal nyitott a Siemens is, ugyanis a Merrill Lynch vételről semlegesre változtatta a cég ajánlását a szerdai elemzésében.

A negatív hangulat Európából átragadhat a tengerentúlra is: a határidős indexek már visszaesést jeleztek kora délután. A Wall Streeten magyar idő szerint fél négykor induló kereskedést a Dow 0,88 százalékos mínusszal kezdheti, a S&P pedig 1,09 százalékkal eshet vissza a nyitáskor.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!