3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A kellemetlen közel-keleti hírektől befolyásolva a héten ismét gyengültek a részvényárak a pesti börzén. A BÉT irányadó mutatója 1,5 százalékot csökkent. A nagyobb papírok közül a Telekom 3,5 százalékot veszített.

A kellemetlen közel-keleti hírektől befolyásolva a héten ismét gyengültek a részvényárak a pesti börzén. A BÉT irányadó mutatója 1,5 százalékot csökkent. A nagyobb papírok közül a Telekom 3,5 százalékot veszített.

Folytatódott a részvények gyengülése az elmúlt héten a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT), a tőzsde részvényindexe, a BUX 320 ponttal, 1,56 százalékkal csökkent, 20.267 ponton zárt pénteken. Az index az előző héten 4,13 százalékkal esett a korábbi hetek emelkedését követően.

A hét első kereskedési napját még 2,5 százalékos emelkedéssel zárta a BÉT. A következő két napon már az amerikai Hálaadás Napjára készülve a forgalom volumenét tekintve Európában is óvatosak maradtak a befektetők, és az amerikai kereskedési szünnapok előtti pozíciózárások miatt általában gyengültek a részvények.

Csütörtökön bizalmi válság rázta meg a tőzsdéket és a devizapiacokat a Dubai World fizetési nehézségeinek hírére, a közel-keleti emirátus ugyanis fél évi hitelezői türelmet kért legnagyobb állami vállalata számára. A bejelentésre a nyugat-európai részvénypiacok csütörtökön hét hónap óta százalékban számítva a legnagyobb napi csökkenéssel zártak, és elsősorban a banki papírok árfolyam zuhant. A BUX aznap 2,5 százalékot, az OTP 4 százalékot esett. Pénteken a mínuszos nyitások után már fölfelé korrigáltak a részvénypiacok, így a BÉT is enyhe emelkedéssel zárt.

A hetet mindegyik vezető részvény veszteséggel zárta. Az OTP részvények ára 2,46 százalékkal 5.316 forintra csökkent. A Mol 0,35 százalékkal 15.550 forintra gyengült. A Magyar Telekom árfolyama 3,2 százalékkal 726 forintra esett. A Richter 0,37 százalékkal gyengült, 40.650 forintos árfolyamon fejezte be a hetet. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis árfolyama egy hét alatt 1,51 százalékkal csökkent, 18.650 forintra.


A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 29 ponttal, 1,47 százalékkal csökkent, 1.941 ponton zárt pénteken.

A részvénypiac forgalma a héten 99,5 milliárd forintot ért el, míg az előző héten 79,9 milliárd forint értékben születtek üzletek. Az összforgalom 76 százalékát az OTP részvények adásvétele adta, a Mol 8,6 százalékkal, a Richter 5,6 százalékkal, a Magyar Telekom pedig közel 3 százalékkal részesedett a teljes forgalomból.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!