3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A kedvezőtlen nemzetközi hangulat mellett hazánk újra a világsajtó címlapjára került a nyugdíjvagyon tervezett államosítása miatt. A tőzsde mélyrepülése, a forint gyengülése és a hazai kötvényhozamok éves csúcsdöntése is részben a tervezett intézkedések következménye - olvasható a Commerzbank pénteki elemzésében.

EUR/HUF (278,50 - 281,00): Már láthatáron belülre került a 280-as lélektani határnak is mondható szint (délelőttre el is esett - mfor.hu szerk.), ütik a zlotyt is, főleg az európai adóssághelyzet problémái miatt, a PIIGS országok közül a görögök mellé az írek is feliratkoztak a segélyben részesülők közé, de a portugálok és spanyolok is várhatóan rászorulnak a pénzügyi mankóra. A csoportból az olaszok mellett a belgák is kezdenek a fókuszba kerülni, náluk is történelmi magasságokba került a CDS-felár. A belgiumi helyzet sem rózsás, ugyanis az ország eladósodottsága az éves GDP 100 százaléka felett van, és a piac kevés mozgásteret lát a megosztott országban, hogy a kormány ütőképes megszorító csomagot legyen képes elfogadtatni. Az igen rossz nemzetközi hangulatot tetézi, hogy a „nyugdíjeinstand” miatt újra felkerült az ország a tekintélyesebb gazdasági lapok címoldalára, sőt még Brüsszel is nemtetszését fejezte ki a nyugdíjpénztárakban

kezelt vagyon államosításával kapcsolatban. A tőzsde mélyrepülése, a forint gyengülése és a hazai kötvényhozamok éves csúcsdöntése is részben a tervezett intézkedések következménye.

EUR/USD (1,3225 – 1,3375): A hálaadás ünnepe után újra a régi kerékvágásba kerül vissza a kereskedés, csupán annyi szépséghibával, hogy az USA-ból nem érkezik ma semmilyen adat. De más (negatív) események, bőven tudják pótolni az adathiányt, ezek közül hármat emelnénk ki. 1. Kína az infláció fékezése miatt úgy döntött, hogy visszafogják a 2011-ben kihelyezhető pénz mennyiségét a vállalatok számára. Ez a hír esést hozott az ázsiai tőzsdékre, sőt a nyersanyagok árai is csökkenésbe lendültek. 2. A koreai katonai kakaskodás már a déli országban a védelmi miniszter lemondásával járt, ami tovább fokozza a bizonytalanságot a térségben. 3. A már fent említett deficitproblémákkal küszködő eurózónabeli országok helyzete egyre borúsabb képet fest. A dollár előnyt kovácsol a befektetői félelmekből, ez euró pedig esik. A forinttal szemben már 211 fölött jár a dollár árfolyama.

CHF/HUF (210,00 – 212,00): Már 211-nél jár a CHF/HUF kurzusa is, és a depresszív hangulat tovább erősítheti a frankot, ami forintgyengülést indukál.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!