A bizonytalanságot az is növelte, hogy pénteken negyedéves opciózárási nap volt, ami a megszokottnál is kiszámíthatatlanabbá teszi a kereskedést, mert a határidős és opciós lejáratok váratlan eladásokra, illetve vásárlásokra kényszeríthetik a megszorult érintetteket.
Az utóbbi időszakban a Wall Streeten és a világ más nagy pénzügyi központjaiban a bizakodás volt a meghatározó, a tőzsdeindexek több mint 12 havi csúcsra kapaszkodtak fel. A hét végére azonban a kockázatkerülő befektetői magatartás uralkodott el, ami a dollár erősödését hozta magával. Ez lejjebb nyomta a nyersanyagárakat - a kőolaj ára például hat hete a legnagyobb mértékben csökkent pénteken -, így a szektor vállalatainak részvényárfolyama is gyengült. Ennek hatására még lejjebb csúsztak a meghatározó New York-i tőzsdemutatók.
Előzetes adatok szerint a 30 vezető amerikai iparvállalat DJIA indexe 0,35 százalékos gyengüléssel 10.741,98 ponton végzett. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,71 százalékkal 2.374,41 pontra esett, az amerikai gazdaság egészét reprezentáló 500 részvénytársaság S&P-500-as indexe pedig 0,51 százalékkal gyengülve 1.159,90 ponton fejezte be a napot.
A pénteki visszaesés ellenére a hét egészét tekintve erősödtek a mutatók; a DJIA 1,1 százalékkal, a Nasdaq Composite 0,3 százalékkal, az S&P 0,9 százalékkal lépett előre.
Pénteken a Wall Street-i záráskor az északi-tengeri Brent könnyűolaj hordónkénti (159 liter) ára áprilisi szállításra csütörtökhöz képest 1,60 dollárral 79,88 dollárra esett. A nyugati féltekén irányadó WTI olajfajta hordónkénti ára 1,52 dollárral 80,68 dollárra csökkent.
MTI