Ugyan napközben inkább csak tébláboltak a tengerentúli tőzsdeindexek, a zárásra mérsékelt pluszban zártak. A lejtőre kerülő dollár adott lendületet a mutatóknak.
Több egymással ellentétes impulzust kaptak a tengerentúli piacok a szerdai nap során. A befektetők bizonytalanságát erősítette, hogy miközben kedden a Fitch Ratings a közepes befektetői "BBB" sávba sorolta át Görögországot, szerdán a Standard & Poor's leminősítés lehetőségére utaló negatívra rontotta Spanyolország egyébként magasan elsőrendű adósbesorolásainak kilátását. A bejelentésekre röviddel azután került sor, hogy a közelmúltban komoly eladási hullámot indított el a világ tőzsdéin Dubaj adóssággondja, különösen azért, mert félő volt, hogy Dubaj után más Öböl menti országok kapcsán is gondok merülhetnek fel.
Rontott a befektetői hangulaton a Texas Instruments amerikai chipgyártó negyedik negyedévi nyereség-előrejelzése. Több befektető arra számított ugyanis, hogy az előrejelzés már a kereslet élénküléséről szól, de csalódtak.
A tőzsdemutatók visszaesését fékezte az a napközben közölt adat, amely szerint októberben 0,3 százalékkal nőtt az amerikai nagykereskedők készletállománya. Ezzel egy 13 hónapja tartó csökkenési trend szakadt meg. Az elemzők 0,5 százalékos októberi csökkenésre számítottak.
Szintén némi optimizmusra adott okot az a hír, mely szerint a következő hónapokban is rekord alacsony szinten maradhatnak az amerikai jegybank kamatai, ami mind a gazdaság, mind a tőkepiaci szereplők számára fontos forrást jelenthet.
A hír hatására gyengült a dollár, amely aztán közvetve is tovább növelte a tőzsdeindexeket, mivel ezzel párhuzamosan ismét felfele indultak a nyersanyag árak. Ez pedig az olaj és bányaipari részvények árfolyamára hatott pozitív módon.