A jövő héten folytatódik a gyorsjelentési szezon az Egyesült Államokban, továbbra is sok cég harmadik negyedéves számai jönnek. Emellett fontos makroadatok is lesznek a következő napokban, melyek közül kiemelkedik a harmadik negyedéves amerikai GDP-adat, melyből kiderül, sikerült-e már növekednie a világ legnagyobb gazdaságának.
Hétfőn a makroadatok szempontjából csendesen indul a hét, mindössze a német fogyasztói bizalom alakulása lesz említésre méltó. A vállalati gyorsjelentések azonban folytatnak a tengerentúlon, a legjelentősebb hétfőn jelentő cég a Verizon, a technológiai vállalat a nyitás előtt közli számait. Európában az Electrolux jelentése lesz a legfontosabb.
Kedden az Egyesült Államokban is megkezdődik a makroadatdömping, a hét második napján a fogyasztói bizalom legfrissebb indexét ismerhetjük meg, illetve beszédet mond Timothy Geithner pénzügyminiszter is. A vállalati jelentések közül Amerikában a Canont és a Visát érdemes kiemelni kedden, Ázsiában a Honda harmadik negyedéves számai jönnek, míg Európában a Bayer, a BP és a Daimler is akkor közli eredményeit.
Szerdán az európai piacokon a német inflációs adatok lesznek a középpontban, a várakozások szerint tovább folytatódik a defláció a legjelentősebb európai gazdaságban. A tengerentúlon szerda délután közlik a tartós fogyasztási cikkek megrendelésállományának alakulását, illetve az új lakás eladások legfrissebb számait. A vállalati számok közül a hét közepén inkább a kisebb cégek lesznek a középpontban, talán csak az SAP és az Arcelor Mittal jelentését érdemes kiemelni.
Csütörtökön közli a KSH a szeptemberi munkanélküliségi adatot, mellyel kapcsolatban a legfontosabb kérdés, hogy 10 százalék fölé emelkedik-e a ráta. Az utóbbi hónapokban rendre a lélektani határ alatt kicsivel volt a munkanélküliség, azonban a szakemberek már korábban figyelmeztettek arra, hogy őszre ez változhat, hiszen az idénymunkák végeztével hagyományosan emelkedni szokott a munkanélküliek száma.
Amerikában is a csütörtöki nap lesz a legfontosabb, hiszen akkor közlik a harmadik negyedéves GDP első adatát. A második negyedévben 0,7 százalékkal esett vissza a világ legnagyobb gazdasága, a szakemberek többsége a mostani adattól már éves szinten is növekedést vár, azaz arra számít, hogy véget ért a recesszió. Ebben segíthet a mostanra véget ért roncsprémium, mely jelentősen megdobta az autóeladásokat a negyedévben.
A vállalati jelentések közül a csütörtöki számok közül Amerikában a Moody'S számait érdemes kiemelni, Európában pedig a Deutsche Bank jelentése tarthat igényt a legnagyobb figyelemre.
Itthon péntekre is maradnak fontos adatok: a KSH a hét utolsó munkanapjának reggelén közli az ipari termelői árak szeptemberi adatát, valamint a külkereskedelmi termékforgalom augusztusi részletes számait.
A nemzetközi piacokon a hétvége előtt elsősorban a német kiskereskedelmi forgalom alakulására és a brit ingatlanpiac adataira kell majd figyelni. A vállalatok közül pénteken jelent Ázsiában a Panasonic, Európában pedig az Erste Bank számait figyelik leginkább a befektetők.