A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 46 ponttal, 0,28 százalékkal 16513 pontra csökkent. Az S&P 500-as mutató minimálisan változott, 3 pontos, 0,14 százalékos csökkenés után 1881 ponton fejezte be a napot. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 3 ponttal, 0,08 százalékkal esett, és 4124 ponton zárt.
A vártnál lényegesen nagyobb mértékben nőtt a foglalkoztatottak száma és csökkent a munkanélküliségi ráta áprilisban az Egyesült Államokban. Az alkalmazottak számának havi növekedése 2012 januárja óta most volt a legmagasabb, a munkanélküliségi ráta pedig 2008 szeptembere óta nem volt ennyire alacsony. A piacokat elsősorban az lepte meg, hogy a munkanélküliségi ráta 0,4 százalékponttal 6,3 százalékra esett.
A foglalkoztatási adatok közzététele után a dollár átmenetileg erősödött, csakúgy, mint a részvényárfolyam indexek.
A foglalkoztatási adatok közelebbi vizsgálata és néhány csalódást okozó vállalati eredmény beszámoló után azonban az emelkedő trend megtört és a korábbi árfolyamnyereségek lefölözésére irányuló profitkivétel határozta meg az árfolyam további irányát. Elemzők szerint a foglalkoztatási adatok csak azért javultak, mert áprilisban sokkal többen adták fel a munkahelykeresést, mint korábban, így kiestek a statisztikából.
A folyamatban lévő első negyedéves tőzsdei eredménybeszámoló szezonban az S&P-500 index tagjainak már 75 százaléka tette közzé mérlegét. A Thomson Reuters üzleti hírszolgáltató adatai szerint az elemzői várakozásokat 68,2 százalék múlta felül, 21,9 százalék múlta alul és 9,9 százalék váltotta be.
A technológiai indexeket a Yelp, az Expedia és a Linkedin kiábrándító eredményadatokat követő gyengülése terhelte meg. A Yelp több mint négy százalékkal, az Expedia több mint három százalékkal, a Linkedin több mint hat százalékkal gyengült. A gyógyszeripari ágazat részvényeit már napok óta erősen mozgató akvizíciós hírek közül pont került az egyik végére: a brit AstraZeneca elutasította a világ második legnagyobb gyógyszergyára, a Pfizer felvásárlási ajánlatát. A Pfizer részvénye egy százalékkal gyengült.
Az arany és az olaj árát elsősorban az Ukrajnában éleződő politikai feszültség mozgatta. Ukrajna első alkalommal vetett be reguláris katonai erőt a szeparatisták visszaszorítására néhány kelet-ukrajnai térségben.
MTI