Hiába tűnt úgy szinte egész nap, hogy folytatódhat az erősödés, esetleg minimális mínusszal megúszhatják a tengerentúli piacok, a nap végén hatalmas kiárusítás volt. A pánikot az váltotta ki, hogy megjelentek újra azok a hírek, mely szerint az egyik jelentős bank, a Wells Fargo felett gyülekező viharfellegek komoly gondokat okozhatnak.
A nap első felében még minden kedvezőnek tűnt, miután a kereskedés előtt napvilágot látott eredmények szerint a Morgan Stanley a vártnál nagyobb negyedéves adózott eredményről számolt be, miután az előző három negyedévet veszteséggel zárta. Úgy tűnt a korábbi viszonylag jó banki eredmények után ez ismét lendületet adhat a piacnak, ám az erősödés csak a nyitást követően volt megfigyelhető.
Ráadásul már a kereskedés elején a DJIA indexének a növekedését visszafogta a Boeing, amelynek egy százalékkal csökkent az árfolyama, mert veszteséggel zárta a harmadik negyedévet.
A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,9 százalékos eséssel 9949 pontra gyengült. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,6 százalékkal 2150-re esett. Az S&P 500-as mutató 0,9 százalékkal 1081 pontra esett.
Érdekesség, hogy a tőzsdei emelkedést hajtó két tényező, a dollár gyengülése, és az olajár emelkedése ma is megfigyelhető volt, hiszen mindkét instrumentum éves csúcsán állt. Bár az elemzők egy része nyár eleje óta jövendöli a nagy visszaesést, elképzelhető, hogy immár valóban bekövetkezik. Egy nap eseményeiből ugyan lehetetlen bármi biztosat mondani, ám a szerdai történések mindenesetre óvatosságra inthetik a befektetőket.