23 927 ponton zárta a csütörtöki napot a BUX index, ez 0,48 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai értékénél. A forgalom átlagos volt, a zárásig majdnem 30 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények többsége a pozitív nyitás után délutánra a negatív oldalra esett át. Az OTP a kereskedés végén 6890 forintot ért, ami 0,43 százalékkal maradt el a szerdai szinttől. A Mol ugyanúgy 19 550 forintba került az utolsó percekben, mint tegnap, míg a Magyar Telekom szintén stagnált, 794 forintba került a zárás előtti percekben.
Negatív napjuk volt a gyógyszergyártóknak: árnyalta a mai napot az Egis 2,73 százalékos gyengülése, így 21 400 forint lett a végső árfolyam, ennél kicsit olcsóbban megúszta a Richter, mely 1,19 százalékos esés után 41 500 forintért cserélt gazdát.
Reggel még jól kezdett a forint is a bankközi devizapiacon, délutánra azonban már több mint fél százalékkal gyengült a magyar deviza tegnaphoz képest. A nap második felében 265,75 forintot kellett adni egy euróért, ami 0,62 százalékkal volt magasabb a szerdai szintnél. A dollárral szemben 199,86-ig gyengült a hazai fizetőeszköz, a svájci frankért pedig 185,38 forintot kellett adni.
A vezető európai tőzsdéken napközben romlott el a hangulat, miután több országból is kiábrándító költségvetési adatok jelentek meg. Többek között a görög deficit is lényegesen nagyobb lett a vártnál, ez pedig tovább erősítette az ország adósságválságával kapcsolatos aggodalmakat. A londoni tőzsde FTSE indexe a nap második felében 0,9 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, a frankfurti DAX pedig 0,96 százalékot bukott. Régiónkban a varsói WIG 20 2,45 százalékos zuhanást mutatott, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,89 százalékkal esett.
A tengerentúlon is pesszimista hangulatban nyitottak a piacok az általános negatív hangulatban. Az első pár óra után a Dow 0,59 százalékos mínuszban volt, a S&P pedig 0,7 százalékkal állt szerdai értéke alatt.
Menedzsment Fórum