Rég nem látott esést szenvedett el az OTP, mely 6 százaléknál többel gyengült. A zuhanás hátterében elsősorban a dél-európai államok adósságával kapcsolatos aggodalmak állnak. A BUX 4,57 százalékos csökkenéssel 20815 ponton zárt.
Míg a nap nagy részében visszafogott mínuszok jellemezte a hazai tőkepiacot, addig a nap végén beindult az eladás. Minden vezető részvény érzékeny veszteséget szenvedett. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 996,36 pontos, 4,57 százalékos csökkenéssel, 20815,27 ponton zárt csütörtökön. A forgalom az átlagosnál nagyobb volt, 28 milliárd volt.
A Mol árfolyama 5,12 százalékkal 17600 forintra csökkent, az OTP részvények ára 6,28 százalékkal 5400 forintra esett. A Magyar Telekom 701 forinton zárt, ez 2 százalékos esés. A Richter is alaposan beesett, -3,4 százalékkal 39325 forintra esett. Szektortársa az EGIS pedig 2,7 százalékkal 18000 forintra esett.
Nem tett jót a piaci hangulatnak, hogy a várt csökkenés helyett nőtt a munkanélküli segélyért először folyamodók száma az Egyesült Államokban a múlt héten - a munkaügyi minisztérium csütörtöki adata szerint.
A segélykérelmek száma 8 ezerrel 480 ezerre bővült a január 30-án záródott héten. Az elemzők azzal számoltak, hogy a segélykérelmek száma 10 ezerrel csökkent. Öt héten belül most negyedszer nőtt a segélykérelmek száma. Az elmúlt négy hét átlagában a segélykérelmek száma 11750-nel 468750-re emelkedett.
Az európai piacokon emellett az váltott ki idegességet, hogy továbbra sem tudni mi lesz a görög államadóssággal. Ismét rekord közeli magasságba emelkedett a súlyos költségvetési és adóssággondokkal küszködő euróövezeti tag Görögország államadósság-törlesztési kockázatának árazása csütörtökön a londoni piacon, jelezve Görögország adósi megítélésének folyamatos romlását. A Görögországgal kapcsolatos piaci aggályok valamelyest emelték a kelet-európai adósok törlesztéskockázati árazását is.
Ráadásul csütörtökön a portugál és a spanyol gazdaság kapcsán is egyre több aggasztó pletyka indult el, így a kevésbé stabil országok kötvényeitől és részvényeitől a befektetők pánikszerűen kezdtek szabadulni.