EUR/HUF (263,50 – 266,00): Az euróval szemben kifejezetten erősek a régiós devizák, mindazok ellenére, hogy az euró/dollár árfolyama jelentőset esett a tegnapi nap folyamán, pedig ha a dollár erősödik, akkor a feltörekvő devizák általában gyengülni szoktak. A román lej és a lengyel zloty még viszonylag távol van az éves csúcsához, de a korona és a forint árfolyama az euróhoz képest igen közel van az idei rekord megdöntéséhez. A CZK esetében nagyobb esély van az erősödésre, a tegnap közzétett cseh infláció jobban emelkedett, így növekszik az esélye annak, hogy a CNB a következő ülésén megkezdi a kamatemelési ciklust. Itthon nem olyan egyértelmű, hogy lesz-e további szigorítás, mindenesetre a májusi hazai inflációs számok szerdai közlése után többet lehet ez ügyben sejteni. Simor András tegnapi nyilatkozata alapján a jegybank a közeljövő makroadatait különös figyelemmel fogja követni az inflációs kilátások növekvő bizonytalansága miatt. Ennek ellenére nem valószínűsítünk kamatemelést a következő ülésen, viszont elképzelhető, hogy egy esetleges idei emelés a vártnál hamarabb bekövetkezhet. Ez az indirekt valószínűségnövekedés némi erősödést jelenthet a forintnak. Ma nem sokkal 264 felett tartózkodik az EUR/HUF árfolyama, az eddigi trendek alapján 263-266 közötti kereskedésre számítunk.
EUR/USD (1,4400 – 1,4520): Az ECB tegnapi kamatdöntő ülése utáni sajtótájékoztatón bizony elhangzott a várt „fokozott éberség” kifejezés Trichet úrtól. A júliusi kamatemelést az ECB elnöke gyakorlatilag de facto bejelentette, az euró mégis gyengülésnek indult a Görögországgal kapcsolatos kommentek miatt. Trichet szavai szerint az ECB a görög kötvényeket nem fogadja el fedezetül abban az esetben, ha a lejáratokat átstrukturálják. A görögök továbbra is kétségek között tartják a devizapiacokat, (és még fogják is egy ideig), amire a Moody’s hitelminősítő úgy reagált, hogy ha nincs gyors megállapodás a görögökkel kapcsolatosan, akkor a portugál és az ír besorolásokat is le fogja rontani. Mindezek hatására 1,4650-ről ma reggelre 1,4450-ig esett az EUR/USD kurzusa, a dollár/forint árfolyama pedig 183 fölé emelkedett.
CHF/HUF (216,00 – 218,50): Rekord magas szinteken állnak a portugál, ír, görög CDS-felárak, ez kedvez a kockázatkerülők kedvenc devizájának, a franknak. Tegnap még érintette az EUR/CHF árfolyama az 1,23-as szintet, ma már újra 1,22 alatt kereskednek vele. A CHF/HUF devizapár esetében is látszik a frank erősödése: az ECB sajtótájékoztató idején jegyzett 215-nél már több mint két forinttal többet kell adni egy frankért.
mfor.hu