3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Jelentős gyengüléssel zárt a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe pénteken, a mutató majdnem 2 százalékos esés után megy pihenőre a hét végén. A vezető részvények kivétel nélkül veszítettek értékükből, a legnagyobb vesztes a Mol lett 4 százalék körüli bukásával.

Jelentős gyengüléssel zárt a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe pénteken, a mutató majdnem 2 százalékos esés után megy pihenőre a hét végén. A vezető részvények kivétel nélkül veszítettek értékükből, a legnagyobb vesztes a Mol lett 4 százalék körüli bukásával.

19 956 pontig ütötték vissza a pénteki kereskedés végére a BUX indexet, ez 1,78 százalékkal volt alacsonyabb, mint az előző napi záróértéke. A majdnem 400 pontos visszaesés mellett a forgalom kicsit magasabb volt az átlagnál, közel 30 milliárd forint cserélt gazdát a piacon.

A vezető részvények mindegyike olcsóbb lett a nap végére, különösen a Mol-tulajdonosok bánkódhattak. Az olajcég papírjai 3,73 százalékos bukás után 14 730 forintot értek a nap végén, míg az OTP 1,98 százalékos gyengüléssel 5200 forintra esett vissza. 0,37 százalékkal olcsóbb lett a Magyar Telekom is, mely 810 forintért cserélt gazdát az utolsó pillanatokban.

Rosszul teljesítettek a gyógyszergyártók is a hét utolsó kereskedési napján: a Richter 0,52 százalékos esést követően 38 100 forintot ért, míg az Egis 19 680 forintig esett vissza, ami 0,35 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki árfolyamnál.

Jó napja volt viszont a forintnak a bankközi devizapiacon, a magyar deviza több mint egy százalékkal erősödött az euró ellenében, miután a Standard & Poor's a korábbi negatívról stabilra változtatta a magyar adósságbesorolás kilátásait. A részvénypiac zárása után nem sokkal 267,54 forintot kellett adni egy euróért, ez majdnem másfél százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki árfolyamnál. A dollárral szemben 182,83-ig erősödött a magyar fizetőeszköz, míg a svájci frank ára 176,97 forint volt a késő délutáni órákban.

A nemzetközi részvénypiacok többségén is pesszimista volt a hangulat a hét utolsó kereskedési napján, a Wall Street viszont a negatív nyitás után már kapaszkodott vissza. A londoni FTSE délután 0,92 százalékos mínuszban volt, míg a frankfurti DAX 1,37 százalékot veszített értékéből. Régiónkban a varsói WIG 20 közel 5 százalékkal zuhant vissza, a prágai tőzsde PX indexe pedig 3,21 százalékot bukott.


A tengerentúlon délután felemás makroadatok jelentek meg: a munkanélküliség a várt emelkedés helyett stagnált, a nem mezőgazdaságban foglalkoztatottak száma viszont a vártnál lényegesen jobban visszaesett. A Wall Street vezető indexei gyengüléssel kezdték a napot, azonban az első pár órában visszakapaszkodtak csütörtöki értékük környékére. A Dow a kereskedés első óráiban már csak 0,13 százalékos mínuszban volt, a S&P pedig 0,1 százalékkal volt csütörtöki értéke alatt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!