3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A pénteki kereskedés első felében még jelentősen erősödött a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, majd a nap végére megint kiderült, hogy ez az emelkedés már nem az igazi. A bizonytalan hangulatban végül közel fél százalékos pluszban zárta a hetet a tőzsde, a vezető részvények a Richter kivételével javítottak.

A pénteki kereskedés első felében még jelentősen erősödött a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, majd a nap végére megint kiderült, hogy ez az emelkedés már nem az igazi. A bizonytalan hangulatban végül közel fél százalékos pluszban zárta a hetet a tőzsde, a vezető részvények a Richter kivételével javítottak.

20 733 ponton zárt péntek délután a BUX index, ez 0,3 százalékkal volt magasabb az egy nappal korábbi értékénél. A forgalom alacsonyabb volt az átlagosnál, a végére alig 15 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.


A vezető részvények többsége drágulni tudott, csak a Richter lógott ki a sorból. A Mol 17 050 forinton fejezte be a kereskedést, ez 0,89 százalékkal volt magasabb a csütörtöki értékénél, míg az OTP 5330 forintba került, ami 1,14 százalékos drágulásnak felelt meg. 699 forintig kapaszkodott fel a Magyar Telekom, ez 1,3 százalékkal volt magasabb a távközlési papírok csütörtöki árfolyamánál.

Az átlagnál rosszabbul szerepeltek a gyógyszergyártók a hétvége előtt, különösen a Richter fogott ki rossz napot. A cég részvényei 1,92 százalékos esés után 40 800 forinton álltak meg, míg a szektortárs Egis 0,05 százalékos lecsorgás után 18 800 forintot ért.

A forint reggel jól kezdett a bankközi devizapiacon az euróval szemben, az első órákban 270 alatt is járt az árfolyam. Ezzel aztán nagyjából ki is fogyott a szufla a magyar devizából, a részvénypiac zárása után már 270,50 forintot kellett fizetni egy euróért, ami 0,14 százalékos emelkedésnek felelt meg. A dollárral szemben 198,84-ig gyengült a hazai fizetőeszköz, a svájci frank pedig 184,93 forintba került délután.

A vezető európai tőzsdéken is optimista hangulatban indult a hét utolsó napja, délutánra azonban a folyamatos lecsorgásnak köszönhetően előnyük jó részét el is veszítették a mutatók. A londoni FTSE már 0,25 százalékos mínuszban volt a nap második felében, a frankfurti DAX pedig 0,24 százalékkal állt csütörtöki értéke felett. Régiónkban a varsói WIG 20 2 százalékkal tudott erősödni, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,77 százalékos mínuszba csúszott át.

Amerikában a nyitás előtt a vártnál kicsit jobb adatok jelentek meg a januári kiskereskedelmi forgalomról, a Wall Streeten mégis negatív hangulatban indult a nap. Az első pár óra után a Dow 1,27 százalékkal állt csütörtöki záróértéke alatt, a S&P pedig 1,13 százaléknyi mínuszt szedett össze.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!