A pénteki kereskedés első felében még jelentősen erősödött a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, majd a nap végére megint kiderült, hogy ez az emelkedés már nem az igazi. A bizonytalan hangulatban végül közel fél százalékos pluszban zárta a hetet a tőzsde, a vezető részvények a Richter kivételével javítottak.
20 733 ponton zárt péntek délután a BUX index, ez 0,3 százalékkal volt magasabb az egy nappal korábbi értékénél. A forgalom alacsonyabb volt az átlagosnál, a végére alig 15 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények többsége drágulni tudott, csak a Richter lógott ki a sorból. A Mol 17 050 forinton fejezte be a kereskedést, ez 0,89 százalékkal volt magasabb a csütörtöki értékénél, míg az OTP 5330 forintba került, ami 1,14 százalékos drágulásnak felelt meg. 699 forintig kapaszkodott fel a Magyar Telekom, ez 1,3 százalékkal volt magasabb a távközlési papírok csütörtöki árfolyamánál.
Az átlagnál rosszabbul szerepeltek a gyógyszergyártók a hétvége előtt, különösen a Richter fogott ki rossz napot. A cég részvényei 1,92 százalékos esés után 40 800 forinton álltak meg, míg a szektortárs Egis 0,05 százalékos lecsorgás után 18 800 forintot ért.
A forint reggel jól kezdett a bankközi devizapiacon az euróval szemben, az első órákban 270 alatt is járt az árfolyam. Ezzel aztán nagyjából ki is fogyott a szufla a magyar devizából, a részvénypiac zárása után már 270,50 forintot kellett fizetni egy euróért, ami 0,14 százalékos emelkedésnek felelt meg. A dollárral szemben 198,84-ig gyengült a hazai fizetőeszköz, a svájci frank pedig 184,93 forintba került délután.
A vezető európai tőzsdéken is optimista hangulatban indult a hét utolsó napja, délutánra azonban a folyamatos lecsorgásnak köszönhetően előnyük jó részét el is veszítették a mutatók. A londoni FTSE már 0,25 százalékos mínuszban volt a nap második felében, a frankfurti DAX pedig 0,24 százalékkal állt csütörtöki értéke felett. Régiónkban a varsói WIG 20 2 százalékkal tudott erősödni, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,77 százalékos mínuszba csúszott át.
Amerikában a nyitás előtt a vártnál kicsit jobb adatok jelentek meg a januári kiskereskedelmi forgalomról, a Wall Streeten mégis negatív hangulatban indult a nap. Az első pár óra után a Dow 1,27 százalékkal állt csütörtöki záróértéke alatt, a S&P pedig 1,13 százaléknyi mínuszt szedett össze.