3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A kereskedés első felében még felfelé araszolt a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, délutánra viszont a vártnál gyengébb amerikai makroadatok ismét elhozták a negatív hangulatot, így a mutató végül hajszállal tegnapi értéke alatt zárt. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, főleg az OTP gyengülése húzta vissza a BUX-ot.

A kereskedés első felében még felfelé araszolt a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, délutánra viszont a vártnál gyengébb amerikai makroadatok ismét elhozták a negatív hangulatot, így a mutató végül hajszállal tegnapi értéke alatt zárt. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, főleg az OTP gyengülése húzta vissza a BUX-ot.

20 621 ponton fejezte be a csütörtöki kereskedést a BUX index, ez 0,01 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai értéknél. A forgalom a nap első felében kifejezetten alacsony volt, a végére mégis majdnem 20 milliárd forint cserélt gazdát, ami már alig maradt el az átlagostól.


A vezető részvények vegyesen fejezték be a napot, főleg az OTP gyengülése erősített rá a pesszimista hangulatra. A bankpapírokért a záráskor 5375 forintot kellett adni, ez 0,46 százalékkal maradt el a szerdai árfolyamtól. A Mol viszont 2,06 százalékot javítani tudott, így 17 350 forintba került, míg a hajnalban jelentős Magyar Telekom a gyenge gyorsjelentés után ma 0,58 százalékot bukott, így 682 forinton zárt.

Felemás napjuk volt a gyógyszergyártóknak a piacon, hiszen a Richter ugyan 1,44 százalékos esés után 39 325 forintba került a nap végén, a szektortárs Egis viszont 18 700 forintig kapaszkodott fel, ami 0,27 százalékkal haladta meg a szerdai szintet.

A forint már reggel is enyhe gyengüléssel kezdett a bankközi devizapiacon, azonban az igazi lejtmenet csak délután jött. A részvénypiac zárása után 270,84 forintot kellett adni egy euróért, ami 0,34 százalékkal magasabb volt a szerdai záróértéknél, de nem sokkal korábban 271 felett is járt az árfolyam. A dollárral szemben 200,60-ig gyengült a hazai fizetőeszköz, a svájci frank pedig délután 185,12 forintba került.

A vezető európai részvénypiacokon reggel pozitív hangulatban indult a nap, délutánra azonban a pesszimizmus ragadta magával a legtöbb indexet. A londoni FTSE a kereskedés vége felé már 1,33 százalékkal szerdai értéke alatt állt, a frankfurti DAX pedig 1,25 százalékos mínuszt szedett össze. Régiónkban a varsói WIG 20 1,55 százalékot bukott a nap végére, a prágai tőzsde PX indexe pedig 1,05 százalékkal állt alacsonyabban, mint a szerdai záráskor.

A tengerentúlon a nyitás előtt jelentek meg a szokásos heti munkanélküliségi adatok, melyek csalódást okoztak: a várt 466 ezer helyett a múlt héten 496 ezren fordultak első ízben munkanélküli segélyért. Emellett a tartós fogyasztási cikkek megrendelésállományának csökkenése is kiábrándította a befektetőket, az adatok szerint januárban is csak a repülőgépipari megrendelések javítottak a képen. A rossz hírek hatására a Wall Streeten is negatív hangulatban indult a nap: az első pár óra után a Dow 1,51 százalékkal állt szerdai értéke alatt, a S&P pedig 1,29 százalékos mínuszban volt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!