A kereskedés első felében még felfelé araszolt a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, délutánra viszont a vártnál gyengébb amerikai makroadatok ismét elhozták a negatív hangulatot, így a mutató végül hajszállal tegnapi értéke alatt zárt. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, főleg az OTP gyengülése húzta vissza a BUX-ot.
20 621 ponton fejezte be a csütörtöki kereskedést a BUX index, ez 0,01 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai értéknél. A forgalom a nap első felében kifejezetten alacsony volt, a végére mégis majdnem 20 milliárd forint cserélt gazdát, ami már alig maradt el az átlagostól.
A vezető részvények vegyesen fejezték be a napot, főleg az OTP gyengülése erősített rá a pesszimista hangulatra. A bankpapírokért a záráskor 5375 forintot kellett adni, ez 0,46 százalékkal maradt el a szerdai árfolyamtól. A Mol viszont 2,06 százalékot javítani tudott, így 17 350 forintba került, míg a hajnalban jelentős Magyar Telekom a gyenge gyorsjelentés után ma 0,58 százalékot bukott, így 682 forinton zárt.
Felemás napjuk volt a gyógyszergyártóknak a piacon, hiszen a Richter ugyan 1,44 százalékos esés után 39 325 forintba került a nap végén, a szektortárs Egis viszont 18 700 forintig kapaszkodott fel, ami 0,27 százalékkal haladta meg a szerdai szintet.
A forint már reggel is enyhe gyengüléssel kezdett a bankközi devizapiacon, azonban az igazi lejtmenet csak délután jött. A részvénypiac zárása után 270,84 forintot kellett adni egy euróért, ami 0,34 százalékkal magasabb volt a szerdai záróértéknél, de nem sokkal korábban 271 felett is járt az árfolyam. A dollárral szemben 200,60-ig gyengült a hazai fizetőeszköz, a svájci frank pedig délután 185,12 forintba került.
A vezető európai részvénypiacokon reggel pozitív hangulatban indult a nap, délutánra azonban a pesszimizmus ragadta magával a legtöbb indexet. A londoni FTSE a kereskedés vége felé már 1,33 százalékkal szerdai értéke alatt állt, a frankfurti DAX pedig 1,25 százalékos mínuszt szedett össze. Régiónkban a varsói WIG 20 1,55 százalékot bukott a nap végére, a prágai tőzsde PX indexe pedig 1,05 százalékkal állt alacsonyabban, mint a szerdai záráskor.
A tengerentúlon a nyitás előtt jelentek meg a szokásos heti munkanélküliségi adatok, melyek csalódást okoztak: a várt 466 ezer helyett a múlt héten 496 ezren fordultak első ízben munkanélküli segélyért. Emellett a tartós fogyasztási cikkek megrendelésállományának csökkenése is kiábrándította a befektetőket, az adatok szerint januárban is csak a repülőgépipari megrendelések javítottak a képen. A rossz hírek hatására a Wall Streeten is negatív hangulatban indult a nap: az első pár óra után a Dow 1,51 százalékkal állt szerdai értéke alatt, a S&P pedig 1,29 százalékos mínuszban volt.