A nap első felében még erősödött a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, azonban a kereskedés második felében a tengerentúlról érkező hírek hatására romlott a hangulat, így több mint egy százalékos mínusz lett a szerdai kereskedés vége a tőzsdén. A nap végére a vezető részvények mindegyike olcsóbb lett keddi értékénél.
22 541 ponton fejezte be a szerdai kereskedést a BUX index, ez 1,07 százalékkal maradt el a keddi záróértéktől. A forgalom átlagos volt, délutánra körülbelül 20 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények mindegyike olcsóbb lett a nap végére, a legrosszabbul a Mol járt több mint két százalékos gyengülésével. Az olajcég papírjai a záráskor 18 900 forintba kerültek, ami 2,07 százalékkal maradt el a keddi árfolyamtól. Az OTP 6094 forinton fejezte be a szerdai napot, ez 0,75 százalékkal volt az egy nappal korábbi szint alatt, míg a Magyar Telekom 0,68 százalékos esés után 735 forintba került.
A gyógyszeripari részvények is enyhe lecsorgást mutattak a nap során: a Richter 41 995 forintos ára 0,72 százalékkal volt alacsonyabb, mint kedden, az Egis pedig 0,32 százalékos esés után 18 700 forintba került.
A forint egész nap gyengült az euróval szemben a bankközi devizapiacon, délutánra ismét több mint 270 forintot kellett adni egy euróért. A részvénypiac zárása után 270,45 forintot kellett adni egy euróért, ami már több mint egy százalékkal magasabb volt a kedd délutáni jegyzésnél. A dollárral szemben 191,33-ig gyengült a hazai fizetőeszköz, a svájci frank pedig 182,95 forintba került.
A vezető európai részvénypiacokon is visszaesett a hangulat délutánra: a londoni FTSE 1,48 százalékot veszített délutánra, a frankfurti DAX pedig 1,47 százalékot bukott. Régiónkban a varsói WIG 20 ugyanott állt, ahol a keddi záráskor, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,86 százalékkal erősödött.
Amerikában a nyitás előtt negatív hírek jelentek meg: a Bank of America negyedik negyedéves eredménye elmaradt a várttól, a megkezdett új lakásépítések is az előzetesen vártnál alacsonyabbak voltak decemberben. Éppen ezért nem volt meglepő az sem, hogy a Wall Streeten gyengüléssel indult a nap: az első pár óra után a Dow 1,49 százalékos mínuszban volt, a S&P pedig 1,37 százalékkal állt keddi értéke alatt.