3p

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A vezető részvények vegyesen változtak a héten: az OTP és a Magyar Telekom erősödött, míg a Mol és a Richter veszített értékéből.

A Budapesti Értéktőzsde részvénypiaca nem volt lendületben az eltelt héten, a részvényárak szűk sávban változtak, a BUX a 20 ezer pontos értékhatár körül mozgott, és a forgalom is mérsékelt maradt.

Az index kevéssel 20 ezer pont fölött, 20.028 ponton zárt pénteken, az előző hét végi értékéhez képest 72 ponttal, 0,36 százalékkal emelkedett.

A piaci szakértők szerint alapvetően nem változott a hangulat, az elmúlt fél évben tapasztalható emelkedő trend van még mindig érvényben a részvénypiacokon, amelynek forgatókönyve szerint egy-egy pár napos csökkenést ismét növekedés követ. Bár a befektetők körében jelenleg sokkal nagyobb a vételi kedv, mint az eladási, a szakemberek szerint a nagyobb korrekciónak is megvannak a fundamentális alapjai.

Az Amerikai Egyesült Államokban a héten elindult a gyorsjelentési szezon, a negyedéves vállalati beszámoló időszakot megnyitó Alcoa - a legnagyobb amerikai alumíniumipari cég - a várakozásokkal ellentétben megszakította veszteségsorozatát, és három negyedév után ismét nyereséget ért el.

Európában is napvilágot látott néhány optimista hír. Ilyen volt Jean-Claude Trichet EKB elnök nyilatkozata is, amely szerint a makrogazdasági mutatók arra utalnak, hogy folytatódik a fellendülés az euróövezetben. Az Európai Központi Bank (EKB) elnöke csütörtökön az után nyilatkozott így, hogy a jegybank változatlanul, egy százalékon hagyta az irányadó kamatát.

Hasonlóan pozitív hír volt, hogy augusztusban már 1,7 százalékkal nőtt a német ipar teljesítménye az egy hónappal korábbihoz képest, amit az elemzők úgy értelmeztek, hogy Európa vezető nemzetgazdasága a fellendülés szakaszába lépett.

A hazai ipari termelési adat ugyanakkor azt jelzi, hogy Magyarországon egyelőre nincs fordulat: az ipari termelés augusztusban 19,9 százalékkal csökkent a tavalyi bázishoz képest, míg az idén júliushoz viszonyítva 0,7 százalékkal mérséklődött.

A vezető részvények vegyesen változtak a héten: az OTP és a Magyar Telekom erősödött, míg a Mol és a Richter veszített értékéből. Az OTP részvények ára 1,63 százalékkal 5.285 forintra emelkedett. A Magyar Telekom 1 forinttal, 0,12 százalékkal erősödött, 811 forinton zárt pénteken. A Mol árfolyama 0,51 százalékkal 14.655 forintra csökkent. A Richter 0,24 százalékos gyengüléssel, 38.010 forintos árfolyamon fejezte be a hetet.


A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 11 ponttal, 0,59 százalékkal emelkedett, 1.947 ponton zárt pénteken.

Nem csak az árváltozások, a forgalom is mérsékelt volt az elmúlt héten, a részvényekkel 89,2 milliárd forint értékben kereskedtek, míg az előző héten 126,4 milliárd forint értékben születtek üzletek. Az összforgalom 75 százalékát az OTP részvények adásvétele adta, a Mol 10,4 százalékkal, a Richter 5 százalékkal, a Magyar Telekom közel 6 százalékkal részesedett a teljes forgalomból. (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!