3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Lassú olvadás jellemezte a héten a BUX-ot, miközben a vezető részvények vegyesen teljesítettek. A legnagyobb, közel négy százalékos veszteséget az OTP szenvedte el. A nemzetközi piacokon ismét néhány aggasztó hír látott napvilágot, amely elbizonytalanította a befektetőket.

Lassú olvadás jellemezte a héten a BUX-ot, miközben a vezető részvények vegyesen teljesítettek. A legnagyobb, közel négy százalékos veszteséget az OTP szenvedte el. A nemzetközi piacokon ismét néhány aggasztó hír látott napvilágot, amely elbizonytalanította a befektetőket.

Alacsony forgalomban 1,35 százalékot veszített értékéből a Budapesti Értéktőzsde mutatója, a BUX és a hetet 20.939,60 ponton, az előző pénteki záró értéknél 286,52 ponttal alacsonyabban zárta.

A forgalom 83 milliárd forint volt, jó egymilliárddal alacsonyabb az előző hetinél. Változatlanul az OTP a parkett főszereplője: a forgalom 72,6 százaléka a bankpapíré volt. A Mol 10,48 százalékkal, a Richter 7,73 százalékkal, a Magyar Telekom pedig 4,14 százalékkal részesedett a forgalomból.

A héten a tétovázás jellemezte a budapesti részvénypiacot. Az árfolyamok szűk sávban mozogtak, a likviditás alacsony volt, az intézményi és külföldi befektetők távol maradtak, a kereskedők szerint lényegében a spekulánsok "tologatták" az árfolyamokat. Hétfőn a Budapesti Értéktőzsde az európai piacokkal együtt csökkenéssel kezdte a hetet, majd kedden a nemzetközi leminősítések gyengítették az árfolyamokat. Ennek tudható be, hogy a BUX 3,15 százalékot csökkent azon a napon. Szerdán mérsékeltebb volt az árfolyamok csökkenése, a tőzsdemutató 0,85 százalékot veszített értékéből, csütörtöki és pénteki kereskedést viszont a kedvezőbb nemzetközi hangulat hatására nyereséggel fejezte be.

A héten a vezető részvények közül a Magyar Telekom és a Richter zárt nyereségben, míg a Mol és az OTP ára csökkent. Legtöbbet az OTP veszített értékéből. A bankpapír árfolyama 3,71 százalékkal, 210 forinttal 5450 forintra mérséklődött. Az OTP-ben a forgalom az előző hetihez hasonlóan meghaladta a 60 milliárd forintot.

A Mol részvények árfolyama a hét folyamán 3,34 százalékkal 15750 forintra csökkent és a forgalma több mint 8,5 milliárd forint volt, közel félmilliárddal több az előző hetinél. A Magyar Telekom 0,96 százalékkal 737 forintra erősödött mindössze 3 milliárd forintot meghaladó forgalomban, ami egymilliárddal maradt el a múlt hetitől. A Richter papírjaiban közel 6,5 milliárd forint értékben született üzlet, és a gyógyszerrészvény árfolyama 2,33 százalékkal 43.900 forintra emelkedett a pénteki zárásra. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis árfolyama egy hét alatt 0,91 százalékot veszített értékéből és 19.025 forinton zárta a hetet alig félmilliárd forintos forgalomban.


A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 16,68 ponttal, 0,83 százalékkal 1.972,46 pontra esett a hét utolsó napján a kereskedés végére.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!