A BUX 155 ponttal csökkent, és 21474 ponton zárt. A forgalom ismét igen gyenge volt, az átlagos 20 milliárd feletti szint felét érte el.
A Mol árfolyama 1,22 százalékkal 17780 forintra csökkent, az OTP részvények ára 0,04 százalékkal 5690 forintra esett. A Richter másfél százalék körüli eséssel zárt.
Mínuszban kezdett a piac, és a délelőtt első felében komoly eladói nyomás jellemezte a pesti tőzsdét. A déli órákra azonban óvatos emelkedés kezdődött, mely egész a nap végéig kitartott. A nap végén elsősorban a tengerentúli adatok voltak meghatározóak. A délutáni kereskedés során ugyanis két pozitív adat is napvilágot látott, az egyik a magánszektor munkaerőpiaci adatait tükröző ADP, míg a másik a feldolgozóipar helyzetéről képet adó ISM-index.
A vártnál jóval kevesebb embert bocsátottak el februárban az amerikai magánszektorban - közölte az ADP munkaadói szolgálat szerdán. Februárban 20 ezer embernek mondtak fel a magánszektorban, ami 2006 óta a legkevesebb. A szakértők arra számítottak, hogy az elbocsátások száma eléri az 50 ezret. Az ADP a januári elbocsátásokra vonatkozó 22 ezres adatot 60 ezerre módosította. Februárban már a 11. egymást követő hónapban csökkent az elbocsátások száma.
Az ADP-adat csak a magánszektorra vonatkozik. Pénteken ismertetik ugyanakkor, hogy miként alakult a foglalkoztatás az amerikai gazdaságban a mezőgazdasági ágazaton kívül. A szakértők várakozása szerint 75 ezer embernek mondtak fel a januári 20 ezer után, a munkanélküliségi ráta a januári 9,7 százalékról 9,8 százalékra nőtt.
Februári amerikai ISM-index 53,0 pont lett, mely mind a korábbi hónap 50,5 pontos értékét, mind pedig az elemzők által várt 51 pontos szintet meghaladta.
Menedzsment Fórum