A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 8,10 ponttal, 0,07 százalékkal 12402,76 pontra nőtt. Az S&P 500-as mutató 5,22 ponttal, 0,40 százalékkal 1325,69 pontra emelkedett. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 21,54 ponttal, 0,78 százalékkal nőtt és 2782,92 ponton zárt.
Meglehetősen abszurd volt a csütörtöki amerikai tőzsdei kereskedés, hiszen a nyitás előtt napvilágot látott gazdasági adatok arról tanúskodtak, hogy komoly problémák lehetnek az előttünk álló időszakban. Még a kereskedés kezdete előtt hozták nyilvánosságra, hogy nőtt a munkanélküli segélyért először folyamodók száma az Egyesült Államokban a szakértők által várt csökkenés helyett. Ugyancsak kedvezőtlen hír volt, hogy második felülvizsgálat szerint is 1,8 százalékkal nőtt az amerikai GDP az idei első negyedévben éves szinten. Ez elmarad a tavalyi utolsó három hónapban elért 3,1 százaléktól, és kisebb volt a szakértők által becsült 2,2 százaléknál.
A kereskedés alatt azonban napvilágot látott, hogy a Microsoft legnagyobb részvényese lemondásra szólították fel Steve Ballmert a Microsoft vezérigazgatóját, ami jelentős lendületet adott a technológiai részvényeknek. Ennek köszönhetően az indexekben nagy súllyal szereplő technológiai cégek árfolyama felfele mozdult. A Microsoft két, a HP másfél százalékkal erősödött.
A vállalati hírek közül említést érdemel a csütörtökön bejelentett Google Wallet, mely az internetes óriás mobil fizetési megoldása. A rendszerben partnerként szereplő MasterCard részvényesei csütörtökön már profitáltak az üzletből, a kártyatársaság papírjai 3 százalékkal nőttek. Az ékszereiről ismert Tiffany részvényei 8,5 százalékkal ugrottak meg arra a hírre, hogy a cég nyeresége 12 százalékkal nőtt.
A kilátásokat illetően a CNN által idézett portfoliómenedzser szerint a befektetők nem igazán látják az irányt. A gazdasági adatok ugyanis egy paradox helyzetet tükröznek, miközben a növekedés lassul, a vállalati profitok növekedtek. Ugyanakkor a májusi esés után a következő hónapban nagyobb az esély az árak növekedésének.
mfor.hu