A feltörekvő piacok lényegesen felülteljesítők lesznek a fejlett piacokkal szemben
A gazdasági erő és a növekedési potenciál tekintetében domináns ázsiai feltörekvő országokban a korábbi exportorientált termelő tevékenység mellett az életszínvonal javulásával párhuzamosan egyre inkább a belső fogyasztásban rejlő potenciál kerül előtérbe a növekedés forrásaként. „A befektetésre váró tőke a rövid távú kockázatok ellenére várhatóan hosszabb távon is keresi majd ezeket a fenntarthatóan magas növekedési kilátásokkal rendelkező, nagy népességű országokat. Kína 2010-ben 9 százalékkal részesedhet a világgazdaság teljes kibocsátásából, s növekedési lehetőségeit mutatja az a várakozás is, hogy 2030-ig a világ legnagyobb tőkepiacává válhat” - jegyezte meg Pillár Zsolt, a Generali Alapkezelő befektetési igazgatója.
"Latin-Amerika országai – Brazília vezérletével – a világ leggyorsabban fejlődő régiói közé tartoztak az elmúlt években, kihasználva olaj- és nyersanyagkincseik számottevő piaci felértékelődését. A nyersanyagokban gazdag és megfelelő politikai stabilitást nyújtó országok a világgazdaság átrendeződésének nagy nyertesei lehetnek a következő évtizedekben" - emelte ki Pillár Zsolt. A Generali Alapkezelő befektetési igazgatója hozzáteszi: "Új alapjaink befektetési politikáját úgy alakítottuk ki, hogy a pozitív és a negatív tőkepiaci folyamatokból adódó lehetőségeket egyaránt képesek legyenek kihasználni: az alapok short pozíciókat is felvehetnek, illetve az aktuális piaci folyamatok függvényében részvényhányaduk 0 százalék és 95 százalék között mozoghat."
Jelentősen alulértékeltek az energetikai innovációban érdekelt vállalatok papírjai
"A válság előtt rendkívül túlértékelt alternatív energiaszektor az elmúlt másfél évben jelentősen alulteljesítőnek bizonyult a részvénypiacok átlagos teljesítményéhez képest: az összeomlás utáni szintekről az általános piaci szárnyalás ellenére sem tudtak érdemben visszakapaszkodni az árfolyamok. Az iparág hosszú távú kilátásai attraktívak maradtak, a jövő potenciális kitörési pontját az energiaárak további emelkedése jelentheti, ráadásul az energiahatékonyság, a megújuló erőforrásokra épülő technológia, a klímavédelem, a természeti katasztrófák megelőzése mellett elkötelezett vállalatok jelentős kormányzati támogatásokra számíthatnak a következő évtizedekben" - mutat rá Pillár Zsolt, a Generali Alapkezelő befektetési igazgatója.
"Az elemzői konszenzusok szerint az energetikai innovációban és a K+F területen érdekelt vállalatok legfontosabb reprezentánsainak emelkedési potenciálja mintegy 35 százalékos, így ezek – konszolidált piaci körülmények között – lényegesen felülteljesítőek lesznek a piaci átlaghoz viszonyítva".
A Generali Alapkezelő októbertől négy új, köztük három fejlődő piaci és egy, a zöld innovációba fektető részvényalappal bővíti termékportfólióját. A nyíltvégű befektetési alapok holnapig jegyezhetők.