3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Elképesztő nyereségről adott számot kedden este a tőzsdei zárást követően az Apple, mely elsősorban az iPhone körüli őrületnek köszönhetően megduplázta profitját.

A kütyüire és a kiegészítőkre rakott árrést tekintve eddig sem volt szégyellős az Apple, legújabb sikertermékei esetében pedig az óriási forgalom is támogatta a rekord árbevétel és nyereség elérését. A technológiai óriáscég az elemzői várakozásokat is jócskán felülmúlta, az egy évvel korábbi nyereségadatoknál több, mint kétszer magasabb profitot ért el. A vállalat a – pénzügyileg számított – harmadik negyedévében 7,3 milliárd dollár nyereséget ért el, szemben a tavalyi 3,25 milliárddal. Mindez részvényenként azt jelenti, hogy a 2010-es 3,51 dolláros profit 7,79-re ugrott.

A cég forgalma az elemzők által várt 25 milliárddal szemben, 82 (!) százalékos növekedés után 28,6 milliárdot tett ki. Mindez pedig azt jelenti, hogy minden megkeresett dollárból hozzávetőleg 25 cent nyereség volt, ami ekkora méretű vállalat esetén elképesztő. Ha mindehhez hozzávesszük, hogy az Apple esetében a márkaépítésben látják a szakemberek a siker egyik titkát, és a cég nem is vádolható a marketingbüdzsé spórolásával, akkor érzékelhető, hogy a bekerülési értékhez képest milyen árkulccsal dolgozhat a vállalat.

A brutális eredmény legfőbb letéteményese a legújabb generációs iPhone volt, melyből rekord számú, 20,3 millió darab talált gazdára. Első ízben fordult elő a vállalat történetében az is, hogy több iPadet adott el, mint az elsősorban zenehallgatásra használt iPod készüléket. Előbbiből 9,25 millió darabot, míg utóbbiból 7,5 milliót értékesítettek. Az elmúlt időszakban a bevételeket tekintve ugyan az Apple PC üzletága marginalizálódott, ám még így is négymillió új Macintosh "talált gazdára" az elmúlt három hónapban.

A kedden közel egy százalékkal 367,85 dollárra erősödő részvényárfolyam az eredmények után kilőtt, és az úgynevezett after-hours piacon átlépte a 400 dollárt, majd némileg megnyugodtak a kedélyek, és 5,5 százalék körüli pluszt mutatva a 400-as szint körül kereskedtek vele.

Az Apple árfolyama az after-hours piacon kedden


A 400 dolláros ár természetesen történelmi rekord az Apple életében. Szűk kilenc évvel ezelőtt, 2002. október 8-án egyébként a társaság papírja 6,84 dolláron zártak, vagyis azóta közel 60-szorosára emelkedett az Apple értéke. A cég kapitalizációja jelenleg - 400 dolláros részvényár esetén - 375 milliárdot tesz ki, ez pedig csupán 35 milliárd dollárral marad el a világ legértékesebb vállalatának, az Exxon Mobile olajcégnek az összértékétől. Hogy a szakértők nem kapnak a szívükhöz, és nem közölnek irreális árakról szóló elemzéseket, abban minden bizonnyal körejátszik az a tény is, hogy az Apple az amerikai IT-s cégvilágot tekintve is kimagasló készpénzállománnyal rendelkezik, a cég számláin összesen 76 milliárd dollár "pihen". Ennek fényében talán már nem is olyan talán bátor kijelentés, hogy kedvező tőzsdei klíma esetén az Apple a következő hónapokban a világ legnagyobb kapitalizációjú cége lesz.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!