24 891 ponton zárta a kereskedést a BUX index, ez 0,24 százalékkal volt magasabb a hétfői értékénél. A forgalom átlagos volt, a zárásig bő 20 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények többsége veszített értékéből, csak a Mol tudott hétfői szintje felett maradni. Az olajcég papírjai végül 20 390 forintot értek, ami 1,44 százalékkal volt magasabb, mint egy napja. Veszített viszont a tegnapi szárnyalás után az OTP, mely 0,61 százalékkal lett olcsóbb, 7275 forintig esett. A Magyar Telekom árfolyama 802 forintig esett vissza, ez 0,37 százalékkal haladta meg a hétfői árfolyamot.
Nem volt jó napjuk a gyógyszergyártóknak: az Egis 0,39 százalékos lecsorgás után 21 705 forinton zárt, a Richter pedig 43 215 forintot ért a nap végén, ami 1,57 százalékkal volt alacsonyabb a hétfői szintnél.
Jelentősen megérezte a romló hangulatot a forint, rég gyengült ekkorát a magyar deviza egyetlen nap alatt, mint ma. Délután 267,31 forintot kellett adni egy euróért, ami bő másfél százalékkal volt magasabb a tegnapi árfolyamnál. A dollárral szemben 200,84-ig gyengült a magyar fizetőeszköz, a svájci frankért pedig 186,22 forintot kellett adni.
A hangulat romlása elsősorban annak volt köszönhető, hogy ismét bizonytalanságok vetődtek fel a néhány hete elfogadott görög mentőcsomaggal kapcsolatban: Angela Merkel német kancellár úgy nyilatkozott, hogy továbbra sem kezelhető tényként, hogy Görögország megkapja a neki megszavazott 45 milliárd eurót.
A vezető európai tőzsdéken szinte egész nap negatív hangulat uralkodott: a londoni FSTE délutánra 1,18 százalékkal esett vissza, a frankfurti DAX pedig 0,85 százalékkal esett tegnapi értéke alá. Régiónkban a varsói WIG 20 1,61 százalékkal gyengült, a prágai tőzsde PX indexe pedig továbbra is zárva tartott szünnap miatt.
A vezető amerikai határidős indexek a negatív oldalon kezdtek délután, majd onnan kezdtek felfelé kapaszkodni. Az első néhány óra után a Dow már 0,07 százalékkal hétfői értéke felett állt, a S&P pedig 0,1 százalékos mínuszban volt.
Menedzsment Fórum