A nagyobb részvények stagnáltak, vagy enyhén emelkedetek a Budapesti Értéktőzsdén. Kivételt az OTP papírjai jelentettek, melyek két százalékkal gyengültek. A forgalom meglehetősen gyér volt.
Régen látott alacsony forgalmat bonyolítottak a BÉT részvényszekciójában a brókerek, a 20 milliárd forint feletti átlagforgalomnak alig 60 százaléka teljesült. A 13 milliárd körüli forgalomból ráadásul 9 milliárd forintot az OTP papírjaira született kötések tettek ki. Igaz kedden a makrogazdasági és a vállalati hírek terén sem sok kiemelkedő látott napvilágot.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 59,75 pontos, 0,28 százalékos csökkenéssel, 21122,86 ponton zárt kedden.
A Mol 90 forinttal, 0,5 százalékkal 16300 forintra erősödött. A Richter papírok árfolyama 540 forinttal, 1,3 százalékkal 42100 forintra emelkedett.
Kissé gyengült a Magyar Telekom, mely 3 forintot, 0,4 százalékot veszített, és 756-on zárt. A nap vesztese az OTP lett a blue chipek közül, melynek ára 124 forinttal, 2,2 százalékkal 5551 forintra csökkent.
A nap hírei közül a tengerentúli adatok érdemelnek említést. A kereskedés előtt publikálták, hogy lefelé módosították a harmadik negyedéves amerikai GDP-t. A módosított, de továbbra sem végleges szám 2,8 százalék lett az első becslésben szerepelt 3,5 százalékkal szemben. A szakértők 2,9 százalékos adatra számítottak.
A módosítás ellenére a harmadik negyedévi növekedés volt az első pozitív adat négy negyedév hanyatlás után. Az idei második negyedévben még 0,7 százalékkal gyengült az amerikai gazdaság. Részben azért lett gyengébb a harmadik negyedévi GPD-adat a múlt hónapban közölt első becslésnél, mert időközben nyilvánosságra került, hogy szeptemberben tíz éve a legnagyobb mértékben, 18,2 százalékkal, 36,5 milliárd dollárra nőtt a külkereskedelmi deficit az Egyesült Államokban.
Kissé negatív hír volt, hogy szeptemberben már az ötödik egymást követő hónapban emelkedett a lakóingatlanok ára az Egyesült Államokban, a növekedési ütem azonban lassult az augusztusihoz képest és elmaradt a várttól.
Az Egyesült Államok 20 legnagyobb városának körzetében a lakóingatlanok ára 0,3 százalékkal nőtt szeptemberben az előző hónaphoz képest, amikor 1,2 százalékkal emelkedett a megelőző hónaphoz viszonyítva az S&P/Case-Shiller lakásár index alapján. A szakértők nagyobb, 0,8 százalékos áremelkedést vártak a kilencedik hónapra.
Jó hír volt ugyanakkor, hogy a vártnál nagyobb mértékben emelkedett a novemberi fogyasztói bizalom - közölték a Conference Board kutatóintézetben kedden. A gazdaságkutató intézet fogyasztói bizalmi mutatója 49,5 pontra emelkedett az októberi 48,7 pontról. Az elemzők előzetesen csökkenésre, 47,7 pontra számítottak.