3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A pozitív nyitás csak néhány óráig tartott ki a Budapesti Értéktőzsdén, délelőtt már mínuszban volt a BUX index, mely 0,2 százalékkal állt keddi értéke alatt. A vezető részvények közül csak a Magyar Telekom és a Richter tudott pluszban maradni, a jelek szerint az OTP most korrigálja keddi szárnyalását.

A kezdés után még emelkedni tudott a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, délelőttre azonban megérkezett a várt lecsorgás és folyamatos gyengülés után keddi értéke alá esett a mutató. A forint egyelőre tartja magát az előző napi szintnél, 278 forint körül van az euró árfolyama a devizapiacon.

12 517 pontig esett a BUX index értéke szerda délelőttre, ez 0,2 százalékkal volt alacsonyabb, mint az előző napi záráskor. A forgalom sem volt magas, a kereskedés első óráiban mindössze 3 milliárd forint értékben vették a részvényeket.

A vezető papírok közül a kedden szárnyaló OTP húzta vissza a piacot, az előző napi 4,5 százalékos drágulás után szerdán reggel 2,1 százalékot veszítettek a bank papírjai, melyek így 2840 forintba kerültek. A Mol 0,25 százalékkal lett olcsóbb, 9935 forintig esett az árfolyam, miután az Európai Bizottság kedden bejelentette, hogy eljárást kezdeményez a magyar cég által fizetendő kedvezményes bányajáradék miatt. Szakértők szerint legrosszabb esetben az is előfordulhat, hogy a Mol-nak a teljes kedvezményt vissza kell majd fizetnie az államnak. A Magyar Telekom a negatív hangulatban is erősödni tudott, 1,09 százalékos javulás után 558 forintot értek a távközlési részvények.

Felemás nyitást produkáltak a gyógyszergyártók a tőzsdén: az Egis 0,51 százalékos visszaesés után 10 805 forinton állt délelőtt, míg a Richter 0,67 százalékos drágulása 30 100 forintig emelte az árfolyamot.

Az utóbbi napok forintgyengülése után megnyugodni látszik a magyar deviza árfolyama, a kedd délutáni erősödés után szerda reggelre kicsit korrigált a magyar fizetőeszköz, 278,49 forintot kellett adni egy euróért. A dollár ára 210,79 forinton állt szerda délelőtt, míg a svájci frank árfolyama 188,05-nél állt.


A nemzetközi részvénypiacokon a BÉT-hez hasonlóan pozitív volt a hangulat reggel, majd néhány óra után már a pesszimista előrejelzések kerültek a középpontba. A londoni tőzsde FTSE indexe délelőtt 1,2 százalékos mínuszban volt, míg a frankfurti DAX 0,71 százalékot veszített keddi értékéhez képest.

Az Egyesült Államokban délután megjelenik pár fontos makroadat, elsősorban a kiskereskedelmi forgalom decemberi alakulására érdemes figyelni, ugyanis most kaphatunk teljes képet arról, hogy sikerült a karácsonyi szezon a tengerentúlon. Emellett szerdán közlik az importárak legfrisebb adatát is, este pedig a Fed Bézs Könyve jelenik meg, melyben a jegybank az amerikai gazdaság állapotáról ad képet.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!