A kezdés után még emelkedni tudott a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, délelőttre azonban megérkezett a várt lecsorgás és folyamatos gyengülés után keddi értéke alá esett a mutató. A forint egyelőre tartja magát az előző napi szintnél, 278 forint körül van az euró árfolyama a devizapiacon.
12 517 pontig esett a BUX index értéke szerda délelőttre, ez 0,2 százalékkal volt alacsonyabb, mint az előző napi záráskor. A forgalom sem volt magas, a kereskedés első óráiban mindössze 3 milliárd forint értékben vették a részvényeket.
A vezető papírok közül a kedden szárnyaló OTP húzta vissza a piacot, az előző napi 4,5 százalékos drágulás után szerdán reggel 2,1 százalékot veszítettek a bank papírjai, melyek így 2840 forintba kerültek. A Mol 0,25 százalékkal lett olcsóbb, 9935 forintig esett az árfolyam, miután az Európai Bizottság kedden bejelentette, hogy eljárást kezdeményez a magyar cég által fizetendő kedvezményes bányajáradék miatt. Szakértők szerint legrosszabb esetben az is előfordulhat, hogy a Mol-nak a teljes kedvezményt vissza kell majd fizetnie az államnak. A Magyar Telekom a negatív hangulatban is erősödni tudott, 1,09 százalékos javulás után 558 forintot értek a távközlési részvények.
Felemás nyitást produkáltak a gyógyszergyártók a tőzsdén: az Egis 0,51 százalékos visszaesés után 10 805 forinton állt délelőtt, míg a Richter 0,67 százalékos drágulása 30 100 forintig emelte az árfolyamot.
Az utóbbi napok forintgyengülése után megnyugodni látszik a magyar deviza árfolyama, a kedd délutáni erősödés után szerda reggelre kicsit korrigált a magyar fizetőeszköz, 278,49 forintot kellett adni egy euróért. A dollár ára 210,79 forinton állt szerda délelőtt, míg a svájci frank árfolyama 188,05-nél állt.
A nemzetközi részvénypiacokon a BÉT-hez hasonlóan pozitív volt a hangulat reggel, majd néhány óra után már a pesszimista előrejelzések kerültek a középpontba. A londoni tőzsde FTSE indexe délelőtt 1,2 százalékos mínuszban volt, míg a frankfurti DAX 0,71 százalékot veszített keddi értékéhez képest.
Az Egyesült Államokban délután megjelenik pár fontos makroadat, elsősorban a kiskereskedelmi forgalom decemberi alakulására érdemes figyelni, ugyanis most kaphatunk teljes képet arról, hogy sikerült a karácsonyi szezon a tengerentúlon. Emellett szerdán közlik az importárak legfrisebb adatát is, este pedig a Fed Bézs Könyve jelenik meg, melyben a jegybank az amerikai gazdaság állapotáról ad képet.