A reggeli erősödés után a nap második felében már szerdai értéke alatt szerepelt a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely végül bő fél százalékos eséssel zárt az előző naphoz képest. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, főleg a Mol és a Telekom gyengülése húzta vissza a piacot.
A zárásra 20 268 pontig esett vissza a BUX index, ez 0,45 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai értéknél. A bő 100 pontos gyengülés mellett a forgalom magasabb volt az átlagnál, több mint 30 milliárd forint mozdult meg a piacon.
A vezető részvények vegyesen szerepeltek, elsősorban az OTP és a gyógyszerpapírok tartották magukat viszonylag jól. A bank árfolyama végül 5689 forint volt az utolsó pillanatban, ez 0,16 százalékkal volt magasabb a szerdai záróárnál. A Mol viszont 2,19 százalékkal olcsóbb lett, 15 850 forinton zárt a nap végén, míg a Magyar Telekom 835 forintos szintje 2,34 százalékkal maradt el a szerdaitól.
Az átlagnál jobban teljesítettek a gyógyszergyártók a tőzsdén, különösen a Richternek volt viszonylag jó napja, mivel 2,04 százalékos javulás után 40 000 forinton zárt. Az Egis a legvégére csúszott át 0,51 százalékos pluszba, így 20 825 forint lett a végső érték.
A forint délután megbillent kicsit a bankközi devizapiacon, a nap végére azonban visszakapaszkodott. A részvénypiac zárása után 267 körül volt az euró jegyzése, ami 0,1 százalékos forinterősödést jelentett szerda délutánhoz képest. A dollárral szemben 178,89-nél állt a magyar deviza, a svájci frank ára pedig 176,21 forint volt délután.
A nemzetközi piacokon délelőtt oldalazás volt megfigyelhető, a nap második felére viszont elromlott a hangulat. A londoni FTSE délután 0,33 százalékos mínuszban állt, a frankfurti DAX pedig 0,39 százalékot veszített értékéből. Régiónkban a varsói WIG 20 1,15 százalékos mínuszt hozott össze, a prágai tőzsde PX indexe pedig 1,22 százalékos visszaesést mutatott.
Amerikában elsősorban a banki gyorsjelentések kerültek a középpontba, hiszen ma jöttek ki a Citigroup és a Goldman Sachs számai. mindkét pénzintézet felülmúlta a várakozásokat, azonban a Citi esetében a hitelezési veszteség még aggodalomra adott okot. Ennek volt köszönhető, hogy a Wall Streeten is negatív hangulatban indult a kereskedés, az első pár óra után a Dow 0,29 százalékos mínuszt mutatott, a S&P pedig 0,43 százalékkal állt szerdai értéke alatt.