3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Pozitív kezdés után a nap második felében mínuszba csúszott a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely végül több mint 1 százalékkal keddi értéke alatt zárta a kereskedést. A vezető papírok közül a Mol és az OTP lett olcsóbb, főleg a bankrészvények zártak rossz napot 3,5 százalékos esésükkel.

Pozitív kezdés után a nap második felében mínuszba csúszott a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely végül több mint 1 százalékkal keddi értéke alatt zárta a kereskedést. A vezető papírok közül a Mol és az OTP lett olcsóbb, főleg a bankrészvények zártak rossz napot 3,5 százalékos esésükkel.

20 049 ponton fejezte be a szerdai napot a BUX index, ez 1,17 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi értékénél. A 150 pontos esés mellett a forgalom átlagos volt, körülbelül 25 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.

A vezető részvények vegyesen szerepeltek, a Richter felülteljesítő volt, az OTP viszont több mint 3 százalékot bukott. A bank papírjaiért 5165 forintot adtak a zárás előtt, ez 3,64 százalékkal volt alacsonyabb a keddi árfolyamnál. A Mol 1,21 százalékos gyengülést követően 15 095 forintért cserélt gazdát a nap végén, míg a Magyar Telekom ugyanúgy 811 forinton zárt, mint kedden.

A gyógyszergyártók pluszban tudtak zárni: az Egis 0,51 százalékos drágulás után 19 800 forinton állt a végén, a Richter 38 140 forintos szintje pedig 1,15 százalékos javulást jelentett.

A forint jelentősen gyengült, miután reggel a japán Rating & Investment hitelminősítő leminősítette hazánk szuverén adósbesorolását "BBB"-re. A hír hallatán több hullámban a nap végére 269 fölé emelkedett az euró árfolyama. A részvénypiac zárása után 269,27 forintot kellett adni egy euróért, ez majdnem 1 százalékkal volt magasabb a keddi árfolyamnál. A dollárral szemben 183,67-ig gyengült a magyar deviza, a svájci frank jegyzése pedig 177,65-nél állt.


A nemzetközi részvénypiacokon hullámzó volt a hangulat a nap nagy részében, ingadoztak az indexek. A londoni FTSE a kereskedés második felében 0,3 százalékkal állt keddi szintje alatt, a frankfurti DAX pedig 0,05 százalékot veszített értékéből. Régiónkban a varsói WIG 20 1,76 százalékkal esett vissza, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,87 százalékot veszített.

A délutáni nyitást követően egyelőre a Wall Street sem tudta, merre induljon az első pár órát követően. A Dow 0,11 százalékos mínuszban volt, a S&P pedig 0,06 százalékot javított a keddi záráshoz képest.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!