A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 163,49 pontos, 0,87 százalékos csökkenéssel, 18 617,52 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 7,4 milliárd forint volt, a vezető részvények az enyhén erősödő Magyar Telekom kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest. Összességében nem lógott ki a nemzetközi trendből a magyar tőzsde, az európai piacokon is hasonló, napon belüli "lecsorgás" és fél-egy százalék közötti gyengülés volt tapasztalható - mondta el Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője. Hozzátette, hogy a forint kissé erősödni tudott kedden, ennek pozitív hatása azonban nem látszódott a részvénypiacon.
A kereskedő kifejtette, hogy a BÉT-en a leglátványosabb az OTP közel másfél százalékos esése volt, ami azért meglepő, mert pozitív hírkörnyezetben csökkent a bankpapír ára. Felidézte, hogy előző nap a Kúria devizahitelezést érintő jogegységi döntése hatására jelentősen drágultak az OTP-részvények, a bankra nézve kedvező hír ellenére azonban az erősödésből kedden jócskán visszaadott a papír. Varjú Péter kiemelte, hogy szerdán az amerikai Fed ülésére figyelnek majd a befektetők, a magyar idő szerint este várható nyilatkozatok előtt valószínűleg nem lesz határozott irány a piacokon.
A Mol árfolyama 185 forinttal, 1,28 százalékkal 14310 forintra csökkent. Az OTP részvények ára 61 forinttal, 1,41 százalékkal 4250 forintra esett. A Magyar Telekom 1 forinttal, 0,34 százalékkal 296 forintra erősödött. A Richter papírok árfolyama 5 forinttal, 0,11 százalékkal 4485 forintra gyengült.
A forint az euróval szemben tovább erősödött, és este már 299 forint alatt volt az árfolyam, annak ellenére, hogy az újabb kamatcsökkentés elvileg nem kellett volna, hogy segítse a magyar fizetőeszközt. Ugyanakkor a svájci frank ellenében nem tudott javulni a forint, ott a keresztárfolyam 245 forint felett maradt.
Az állampapír piacon kivárás volt jellemző, a kötvények hozama 1-2 bázisponttal változott.
MTI