A szerdai pesszimista hangulat folytatására lehetett számítani csütörtökön is a nyitás előtt, azonban a negatív kezdés után felfelé indultak a részvényárfolyamok. Főleg a Mol javított sokat, az olajcég papírjai délelőtt már 2,2 százalékos pluszban voltak szerdához képest. A nap második felében a Bank of England kamatdöntő ülést tart, de annak eredménye inkább csak a devizapiacra lehet hatással.
Délelőttre 12 972 pontig emelkedett a BUX index értéke, ez 0,04 százalékkal volt alacsonyabb, mint a szerdai záráskor. A forgalom átlagosnak volt mondható a kereskedés első néhány órájában, közel 5 milliárd forint értékben cseréltek gazdát részvények.
A vezető papírok közül a Mol volt a nap nyertese délelőttig, az olajvállalat részvényeiért 10 705 forintot kellett adni, ami 1,47 százalékkal volt magasabb a szerdai záróárfolyamnál. Kismértékben gyengült viszont az OTP, mely 0,59 százalékos esés után 3022 forinton állt a nap első felében. Több mint 1 százalékot veszített értékéből a Magyar Telekom, így a távközlési papírok már csak 546 forintot értek.
Felemás kezdést produkáltak a gyógyszergyártók a tőzsdén, hiszen az Egis erősödni tudott, az elmúlt napok nyertese, a Richter viszont 0,49 százalékos esés után 30 700 forintot ért.
A forint folytatta szerda délután kezdett gyengülését, reggel már 271-ig emelkedett az euró árfolyama a devizapiacon. Ennek oka elsősorban az, hogy a nemzetközi piacokon sorra jelennek meg a rossz hírek, ezért jelentősen visszaesett a befektetők kockázatvállalási hajlandósága az utóbbi időben. Csütörtök délelőtt 270,93-nál állt a forint az euróval szemben, míg a dollárért 198,84 forintot kértek az eladók.
Szerdán az sem mentette meg a piacokat az eséstől, hogy az olaj világpiaci ára 12 százalékkal csökkent, így ismét 43 dollár alatt volt egy hordó nyersolaj ára. Ennek az oka, hogy a várt 1,5 millió hordó helyett 6,7 millió hordós készleteket halmozott fel az Egyesült Államok, ami a kereslet további csökkenésére utal. Ráadásul a gyenge munkaerőpiaci statisztikák arra utalnak, hogy a jövőben sem fog számottevően emelkedni a kereslet az olaj iránt.
A nap második felében igazán jelentős makroadat nem jelenik meg, a piac azonban kiemeltek figyel a Bank of England délutáni kamatdöntésére. Az elemzők arra számítanak, hogy a szigetország jegybankja újabb 50 bázisponttal mérsékli majd a kamatszintet, így az ülés után 1,5 százalék lehet az irányadó ráta.
A nemzetközi piacokon a vezető részvényindexek még mínuszban voltak csütörtök délelőtt, de lassan kapaszkodtak felfelé a negatív nyitás után. Európában a londoni tőzsde FTSE indexe 0,28 százalékkal állt szerdai értéke alatt délelőtt, míg a frankfurti DAX 0,78 százalékot bukott néhány óra alatt.