Egyelőre a kivárás jellemző a Budapesti Értéktőzsdére kedd reggel, a forint árfolyama is hullámzóan kezdett a devizapiacon. A befektetők elsősorban Dominique Strauss-Kahn, az IMF elnökének budapesti látogatására koncentrálnak, azonban várhatóan csak a nap második felében érkeznek majd konkrét hírek a találkozóról.
Kedd délelőttre 12 479 pontig esett vissza a BUX index, ez 0,29 százalékos gyengülés volt a hétfői záráshoz képest. A 37 pontos mínuszhoz kimondottan alacsony forgalom társult a nap elején, alig 3 milliárd forint cserélt gazdát a részvénypiacon.
A vezető papírok vegyesen szerepeltek a keddi nap elején, az első néhány óra vesztese elsősorban a Mol volt, az olajrészvények árfolyama ismét 10 000 forint alá esett. Délelőtt tizenegy előtt 10 050 forint volt az éppen aktuális Mol-ár, ez 1,03 százalékkal maradt el a hétfő délutánitól. Az OTP 0,9 százalékot veszített értékéből a nyitást követően, 2750 forintot adtak a bank részvényeiért a befektetők. 556 forintig emelkedett a Magyar Telekom árfolyama, ez 1,09 százalékkal volt magasabb, mint a hét első napján.
A pozitív oldalon kezdték a napot a gyógyszergyártók, melyek közül a Richter 30 355 forintig ment fel, az Egis pedig 0,42 százalékos javulás után 10 795 forintba került.
A forint árfolyamán az látszik, hogy egyelőre kivár a piac: a tőzsdenyitás után többször is megközelítette a 285-öt az euró árfolyama, utána azonban rendre visszakorrigált a forint 282-283-ig. A nap második felében tart sajtótájékoztatót a miniszterelnök és az IMF elnöke, sok múlhat azon, hogy ott majd mik hangzanak el.
Kedd délelőtt 284 körül állt a forint az euróval szemben, korábban többször is ennél magasabbra emelkedett az árfolyam. A tavaly őszi meredek forintgyengülés idején 285,20 körül volt a történelmi mélypont, most ezt is megközelítette a magyar fizetőeszköz, ha délután további negatív hírek érkeznek, akkor valószínűleg ennél is gyengébb lesz a forintunk. A dollárért 213,07 forintot kellett adni délelőtt, de korábban 215 körül is volt az árfolyam, míg a svájci frank 190,40 forintba került a nap első felében.
A nap második felében a legfontosabb megjelenő makroadat az amerikai kereskedelmi mérleg lesz. Az októberi 57,19 milliárdos hiány után 51,4 milliárd dolláros mínuszt várnak novemberre az elemzők. Este az ABC és a Washington Post közös fogyasztói bizalmi indexét is megismerhetjük, mely legutóbb -51 pontot mutatott.
A nyugat-európai tőzsdéken a pestinél is komolyabb mínuszokkal indult a kereskedés kedd reggel. A londoni FTSE index az első néhány órában 1,5 százalékot veszített, míg a frankfurti DAX 1,78 százalékkal esett vissza. Amerikában a határidős kontraktusok is kismértékű csökkenést mutattak, de ez még változhat a délutáni nyitásig.