5p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A 80 dollárt is elérte az amerikai könnyűolaj ára, míg a dollár euro kurzus elérte az 1,39-es szintet. Az amerikai piacok a keddi jelentős emelkedés után tegnap stagnáltak.

A 80 dollárt is elérte az amerikai könnyűolaj ára, míg a dollár euró kurzus elérte az 1,39-es szintet. Az amerikai piacok a keddi jelentős emelkedés után tegnap stagnáltak.

A Dow 0,13 százalékot, míg a Nasdaq 0,21 százalékot esett, míg az S&P 500 index minimálisan pluszban zárt. Az általános emelkedést a most már napok óta szárnyaló olaj ára, amely tegnap éjszaka elérte a 80 dollárt, és a szintén napok óta gyengülő és az euróval szemben rekord mélységbe süllyedő dollár (1,39) gátolta, mivel a befeketetők szerint ez a két tényező már elég lehet az infláció felpörgéséhez, ami megköti a FED kezét a kamatpolitikában. A piacon forgó részvények 55 (NYSE), illetve 56 (Nasdaq) százaléka esett.

Ázsiában szintén vegyes képet mutatnak az indexek. Jelentősebb elmozdulást közép-európai idő szerint 8 órakor, csak Tajvan (mínusz 1 százalék), illetve Sanghaj (természetesen felfele plusz 1 százalék), illetve Szöul (plusz 1,9%) tud felmutatni, míg a japán Nikkei stagnál.

Update 1

Nem nagyon jön külső segítség, így továbbra sem találjuk az irányt. Ha a 27 ezer pontos szintet át tudná ugrani az index, akkor a megindulhatunk az elmúlt hetekben felállított lokális csúcsig. Ehhez azonban forgalom kellene, ami továbbra sem nagyon akar megjönni.


A bizonytalanságot jelzi, hogy a nagy papírok ismét ellentétes mozgást mutatnak, míg a Mol és az OTP esett, a MTelekom és a Richter erősödni tudott.

Update 2

Némi mozgás ugyan van, ám komoly változásról nem beszélhetünk. A délelőtt folyamán ugyan lefordult a piac, és 150 pontos mínuszban is volt a Bux, amit aztán dél körül pillanatok alatt ledolgozott, és 1 órára néhány pontossá vált csupán a Bux vesztesége.
A fellendülés a tegnapi szintre emelkedő OTP-nek és az immár szignifikáns emelkedést mutató Richternek volt köszönhető.

Az európai piacokon sincs semmi lényeges mind a három fő tőzsdemutató enyhe veszteséget jelez, és az amerikai határidős indexek is óvatosak, de lefele mutatnak.

Update 3

Előkerültek a vevők, egész Európa zöldre váltott. Nálunk is komoly, 200 pontos emelkedést mutat a Bux 3/4 3-kor. Az index úgy tűnik végre áttöri a 27 ezer pontos szintet, ha zárásra felette tudunk maradni, és nem tör ki valami pánik a tengerentúlon (bár az olajár miatt már aggódnak), akkor a hét vége a longosok számára igen kellemesen alakulhat.
A nap nyertese a Telekom, de az OTP és a Richter is egy százalékot emelkedett.

Update 4

A tőzsdéket némileg megnyugtatta a ma közölt amerikai munkaerőpiaci adat, a múlt héten 4 ezerrel 319 ezerre emelkedett az új segélykérelmek száma, miközben a piac a korábbi hétre közzétett 318 ezerről 330 ezer fő körülre emelkedésre számított. A heti nagyobb ingadozásokat kisimító négyhetes mozgóátlag ezer fővel 324 ezerre mérséklődött. Mindez azt jelenti, hogy a vártnál kevesebben kértek munkanélküli segélyt, ami a múlt heti adatok után némi megnyugvást hozott. Nem véltelen, hogy a nyitást követő félórában 100 pontot ugrott a Dow.

Számomra elgondolkodtató ugyanakkor a mai svájci kamatemelés. Amellett, hogy meglepő, azt jelzi, hogy a svájciak nem fognak beszállni a mentőöv dobálásba, hulljon a férgese
A svájci jegybank csütörtökön irányadó rátáját 25 bázisponttal 2,75 százalékra emelte. Az elemzők többsége előzetesen nem várt kamatemelést. Legutóbb június közepén emelte irányadó kamatát - hasonló mértékben - a Svájci Nemzeti Bank(BNS). A BNS döntése referenciakamatára, a három hónapos Libor-ra vonatkozik ennek ingadozási sávját tolta el mostantól 2,75 százalékos középértékkel. Elemzők szerint a svájci frank árfolyamgyengesége állhatott elsősorban a döntés hátterében, de a bank figyelemmel volt a várható inflációs fejleményekre is a jelen nemzetközi pénzügyi-gazdasági környezetben.

Update 5

Valami van, de nem az igazi. A zárás előtt háromnegyed órával még 300 pontban volt a Bux, hogy aztán az utolsó kötéseket követően "csupán" 124 pontos pluszt tudjunk elkönyvelni (27085). Pedig az európai és a tengerentúli hangulat ismét felhőtlennek tűnik (más kérdés, hogy ilyen optimizmus mellett mekkora lesz a nyomás a Fed-en, hogy a jövő heti kamatvágás kapcsán).

A végére a Richter (37495, +380 Ft) és a MTelekom (973, +17) tudott komolyabb, egy százalék feletti erősödést felmutatni, míg a napközben szárnyaló OTP végül csak 0,26%-ot nőtt (9371), a Mol pedig csökkent (25455, -95Ft).

Ha az amerikai piacok a nap elejei formájukat hozzák, akkor holnap valószínűleg mi is menetelünk tovább, ám komolyabb esés egy esetlegesen gyengébb tengerentúli kereskedéstől sem várható, már csak az itthoni pesszimistább befejezés miatt sem. Annak a valószínűsége pedig, hogy a mostani komoly, 1 százalék körüli pluszból hasonló mértékű mínusz legyen a Wall Streeten szinte elképzelhetetlen.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!