Korrigált kedden a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely az előző napi szárnyalás után majdnem másfél százalékos mínuszban zárt a nap végén. Az utóbbi hetek jókora emelkedése után most is a Mol vezette a piacot, csak ezúttal lefelé, az olajpapírok a kereskedés végén majdnem 4,5 százalékkal értek kevesebbet, mint hétfőn.
22 659 pontig esett vissza a BUX index a keddi nap végére, ez 1,32 százalékkal maradt el az egy nappal korábbi értékétől. A forgalom átlagos volt, a nap végére majdnem 25 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények közül csak a Telekom tudta tartani magát, a többiek kisebb-nagyobb esésben voltak egész nap. A legnagyobb vezstes a Mol lett, mely 19 350 forintig esett vissza a zárásig, ez 4,44 százalékkal maradt el a hétfői árfolyamtól. Lényegesen olcsóbban megúszta az OTP, a bankpapírokért 5935 forintot kellett adni, ami 0,34 százalékos gyengülésnek felelt meg. A pesszimista hangulat ellenére kifejezetten jó napja volt a Magyar Telekomnak, a távközlési részvények 12 forintos drágulást követően 752 forinton fejezték be a kereskedést.
Mérsékelt gyengülést mutattak a gyógyszergyártók a piacon: a Richter 0,47 százalékkal gyengült, 42 800 forinton állt meg, az Egis pedig 19 230 forintért cserélt gazdát, ami 0,83 százalékos esésnek felelt meg hétfőhöz képest.
Rájárt a rúd a forintra is, a magyar deviza egész nap gyengülésben volt a bankközi devizapiacon az euróval szemben, délután az árfolyam a 269-es szintet közelítette. A részvénypiac zárása után 268,36 forintot kellett adni egy euróért, ez 0,4 százalékkal volt magasabb a hétfői szintnél. A dollár ellenében 184,83-ig gyengült a hazai fizetőeszköz, a svájci frank pedig 181,77 forinton állt.
A nemzetközi piacok többségén is pesszimista volt a hangulat a keddi kereskedés nagy részében: a londoni FTSE délutánra 0,85 százalékkal esett vissza, a frankfurti DAX pedig 1,38 százalékkal állt hétfői értéke alatt. Régiónkban a varsói WIG 20 egy százalékot veszített értékéből, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,51 százalékos lecsorgást produkált.
Délután a Wall Streeten is a negatív oldalon nyitottak a vezető indexek, majd az első órákban lassan kezdtek felkapaszkodni. A magyar tőzsde zárásakor a Dow még így is 0,18 százalékos mínuszban volt, a S&P pedig 0,54 százalékkal állt alacsonyabban, mint a hétfői záráskor.