A délelőtti erősödés után a nap második felében ingadozó teljesítményt nyújtott a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely a kereskedés végén majdnem fél százalékkal állt csütörtöki értéke felett. A vezető részvények közül csak az OTP veszített értékéből, a többi papír javítani tudott.
20 649 ponton fejezte be a hetet a BUX index, ez 0,3 százalékkal volt magasabb a csütörtöki záróértéknél. A forgalom átlagos volt, majdnem 18 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények többnyire erősödni tudtak, csak az OTP lógott ki a sorból. A bankpapírok 5422 forintba kerültek, ez 0,51 százalékos lecsorgást jelentett csütörtökhöz képest. A Mol viszont 1,57 százalékkal erősödni tudott, 15 850 forinton fejezte be a napot, míg a Magyar Telekom 0,53 százalékos emelkedéssel 754 forinton stagnált.
Vegyesen zártak a gyógyszeripari részvények is a hétvége előtt. A Richter 40 805 forintos árfolyama minimális mértékben volt magasabb a csütörtökinél, az Egis pedig 0,18 százalékkal, 18 900 forintra esett vissza.
A forint egész nap gyengülésben volt az euróval szemben a bankközi devizapiacon, délután átmenetileg 270 fölé is benézett az árfolyam, majd onnan fordult vissza. A részvénypiac zárása után 268,36 forintot kellett adni egy euróért, ez 0,25 százalékkal volt magasabb a csütörtök délutáni szintnél. A dollárral szemben 180,56-ig gyengült a forint, a svájci frank pedig 177,16 forintot ért.
A nemzetközi részvényindexek is csütörtöki értékük környékén ingadoztak a hét utolsó munkanapján: a délelőtti enyhe emelkedés után a kereskedés második felében elromlott a hangulat. A londoni FTSE délután ugyanott állt, ahol az előző napi záráskor, a frankfurti DAX pedig 0,34 százalékkal esett vissza. Régiónkban a varsói WIG 20 0,83 százalékos emelkedést mutatott, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,27 százalékkal araszolt feljebb.
A Wall Streeten pesszimista hangulatban indult a kereskedés a hangulat romlása miatt. A Dow az első pár óra után 0,36 százalékot veszített, a S&P pedig 0,55 százalékkal állt előző napi értéke alatt.