A vártnál kedvezőbb amerikai munkanélküliségi adat hozta meg a pozitív elmozdulást a Budapesti Értéktőzsdére, a délelőtti enyhe lecsorgás után a zárásra majdnem egy százalékos pluszba kapaszkodott a BUX index. A vezető részvények többnyire erősödni tudtak a nap végére, és a forgalom is megélénkült kicsit.
21 226 ponton fejezte be a hetet a BUX index, ez 1,16 százalékkal volt magasabb a csütörtöki értékénél. A forgalom a nap első felében nagyon alacsony volt, délután kettőkor alig 3 milliárd forintnál járt, a végére azonban felpörgött kicsit, így végül 19 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények többsége javítani tudott, csak az Egis ragadt be csütörtöki értéke alá. Az OTP 5660 forintba került, ez 1,98 százalékkal volt magasabb, mint egy nappal korábban, míg a Mol 16 295 forintos árfolyama 1,21 százalékos emelkedést jelentett. 730 forintot ért a Magyar Telekom a kereskedés legvégén, ez 0,69 százalékkal haladta meg a távközlési papírok csütörtöki zárószintjét.
Felemás napjuk volt a gyógyszergyártóknak a piacon: a Richter 0,47 százalékot javított, 42 900 forintot ért, míg az Egis ugyanúgy 19 200 forintba került, mint csütörtökön.
Kimondottan jó napja volt a forintnak a bankközi devizapiacon, főleg a délutáni órákban erősödött jelentősen a magyar deviza. A részvénypiac zárása után 267,90 forintot kellett adni egy euróért, ez 0,82 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtök délutáni árfolyamnál. A dollárral szemben 179,64-ig jött vissza a magyar fizetőeszköz, a svájci frank jegyzése pedig 177,82-nél állt.
A nemzetközi piacokon is a nap második felében megjelent kedvező hírek hozták meg az optimista hangulatot: a londoni FTSE délutánra 0,86 százalékot javított, a frankfurti DAX pedig 1,15 százalékkal erősödött csütörtöki értéke fölé. Régiónkban a varsói WIG 20 2,48 százalékos szárnyalást produkált, a prágai tőzsde PX indexe pedig 1,24 százalékkal lódult meg.
A délutáni jó hangulat oka elsősorban a vártnál kedvezőbb amerikai munkanélküliségi adat volt: a tengerentúlon bejelentették, hogy 10 százalékra csökkent a munkanélküliség az októberi 10,2 százalékról. Ez abszolút pozitív hír volt, hiszen az elemzők a legjobb esetben is stagnálásra számítottak.
A makroadat hatására a Wall Streeten is optimista hangulatban indult a nap: az első pár óra után a Dow 1,22 százalékkal állt előző napi értéke felett, a S&P pedig 1,41 százalékos pluszban volt.