2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Csütörtök reggel ismét 270 fölé emelkedett az euró árfolyama, miután a forint folytatta szerdán kezdett gyengülését a devizapiacon. A tőzsde nyitása után nem sokkal 270,68 forintot kellett adni egy euróért, de egyelőre a 270-es szint környékén ingadozik a magyar fizetőeszköz, még nem esett el szignifikánsan a lélektanilag fontos szint.

A negatív hangulat szerdán délután kezdődött a nemzetközi piacokon, ez egészen csütörtök reggelig nem enyhült, így a forint folytatta mélyrepülését az euróval szemben, a 270-es szint is elesett. Egyelőre mindenhonnan rossz hírek érkeznek, így napközben tovább eshet a forint árfolyama.

Csütörtök reggel 271,18 forintot kellett adni egy euróért a devizapiacon, ami másfél hónapos mélypontot jelentett a magyar deviza esetében. A dollár ellenében 198,80-nál volt a forint árfolyama reggel, míg a svájci frank 180,33 forintot ért. Az euró csütörtök reggel meredeken gyengülni kezdett a dollárral szemben, délelőtt egy euró 1,3570 dollárt ért a szerdai 1,3640-es szint után.


Mindez elsősorban a nemzetközi befektetők kockázatvállalási hajlandóságának visszaesésével magyarázható, mivel szerda óta folyamatosan negatív hírek érkeznek a piacokról. Szerdán délután az amerikai munkaerőpiaci adatok megjelenésével kezdődött, majd folyamatosan pesszimizmus uralkodott a piacokon, a Wall Street vezető indexei több mint 2,5 százalékot buktak.

Ezek után csütörtök reggel Európában is gyengüléssel kezdtek az indexek, ami további nyomást helyezett a forint piacára. Ráadásul az amerikai határidős kontraktusok további esést mutatnak, tehát elképzelhető, hogy magyar idő szerint délután megint negatív lesz a nyitás a tengerentúlon.

A régió devizái a forinthoz hasonlóan gyengüléssel indították a napot. A cseh korona a szerdai 26,10 körüli szintről 26,258-ig esett vissza, míg a lengyel zloty 4,047-ig gyengült az európai deviza ellenében.

A nap második felében a devizapiac számára a Bank of England kamatdöntése lesz lényeges, az elemzők arra számítanak, hogy egy újabb 50 bázispontos vágással 1,5 százalékra csökkenti a kamatszintet a szigetország jegybankja.

Euró/forint árfolyam az utóbbi öt napban:

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!