Miközben a nap nagy részében mérsékelt veszteség jellemezte a Budapesti Értéktőzsdét, addig a nap végén ismét komolyabb eladási hullám jött. A magyar piacon is jellemző félelem a nemzetközi piacokon tapasztalható bizonytalanság miatt alakult ki.
A nap közben bő fél százalékos mínuszt mutató BUX a nap vége felé erőteljesen csökkent, ám a zárás ismét előtt némi javulást mutatott. A negatív tendencia a szakértők szerint elsősorban a bizonytalan nemzetközi hangulatnak tudható be.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 207,19 pontos, 0,96 százalékos csökkenéssel, 21 404,06 ponton zárt szerdán. A forgalom meglehetősen gyenge 10 milliárd forint körüli volt.
A blue chipek közül egyedül a Telekom tudta tartani magát. A zárásra a Mol árfolyama 1,19 százalékkal 17440 forintra csökkent, az OTP részvények ára 1,56 százalékkal 5749 forintra esett. A Magyar Telekom ugyanúgy 715 forinton zárt, mint kedden. A gyógyszerpapírok is veszítettek: a Richter 0,49 százalékos lecsorgást követően 40 800 forintba került, az Egis 18 000 forintos árfolyama pedig 1,64 százalékkal volt alacsonyabb a keddinél.
Csökkenéssel indítottak a New York-i részvénypiacok szerdán. Ennek hátterében elsősorban a ma közölt ingatlanpiaci adatok állnak. Az új építésű ingatlanok piacán ugyanis váratlan visszaesés következett be. A kereskedelmi minisztérium adatai szerint 342 ezer új lakást értékesítettek, miközben az elemzők 370 ezer darabra számítottak. Befolyásolták a tengerentúli hangulatot a vállalatok negyedéves eredményei is, így a Caterpillar és a United Technologies voltak hatással a befektetőkre.