A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 153,64 ponttal, azaz 1,22 százalékkal 12725,55 pontra emelkedett. Az S&P 500-as mutató 18,00 ponttal, vagyis 1,36 százalékkal 1343,84 pontra nőtt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 20,20 ponttal, azaz 0,72 százalékkal gyarapodott, és 2834,43 ponton zárt.
A csütörtöki nap legfontosabb híre a Görögországnak nyújtandó újabb támogatás volt, a hírre mind az európai, mind a tengerentúli piacok kedvezően reagáltak. A devizapiacokon az euró erőre kapott, mind a dollár, mind a svájci frank ellenében. A kereskedés vége felé olyan pletykák is napvilágot láttak, hogy az USA-ban is közel a megegyezés az adósságplafon emeléséről, ami a nap végén még adott egy lökést az indexeknek.
A befektetők lelkesen fogadták a Morgan Stanley eredményét. Az eddig többnyire csalódást keltő eredményekkel előálló bankok után örvendetes számokat közölt a pénzintézet, a vártnál kisebb veszteséget szenvedett el. A hírre a befektetési bank árfolyama 11 százalékot meghaladó erősödéssel zárt. A hírre más banki részvények is erősödtek.
Az Intel közel 0,7 százalékkal gyengült miután a cég visszafogta személyi számítógép processzor üzletágának 2011-es eredménytervét.
Más kedvezőtlen adatok is beárnyékolták a napot. A heti munkanélküliségi adatok ismét a várakozásoknál kedvezőtlenebből alakultak. Az adatok szerint a munkaerőpiacon korántsem jön létre annyi munkahely, mint amennyit a szakértők várnak. 418 ezer amerikai fordult a július 16-ával záródó héten első alkalommal munkanélküliségi segélyért. Elemzők 403 ezres számot vártak. A Fed philadelphiai feldolgozóipari indexe is csalódást keltő volt, júniusi -7,7 pont után 4,8-t vártak piaci elemzők, de csak 3,2 pont lett.
mfor.hu