A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 7,41 ponttal, vagyis 0,07 százalékkal 10359,31 pontra csökkent. A S & P 500-as mutató 1,31 ponttal, azaz 0,12 százalékkal 1.096,48 pontra nőtt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,76 pontos, azaz 0,03 százalékos csökkenés után 2249,08 ponton zárt.
A kereskedés elején komoly mínuszt mutattak az indexek, ez azonban nap közben enyhén mérséklődött. Az utolsó fél órában azonban nagy hajrá következett, és a szerdai zárás környékére kapaszkodtak vissza a mutatók.
A kereskedés előtt, és közben több fontos adat is napvilágot látott. Félelmet keltett, hogy néhány az amerikai gazdaság növekedésének a lassulására utalt. Csütörtökön hozták nyilvánosságra, hogy a vártnál jelentősebben, 2002 óta a legnagyobb mértékben csökkentek az amerikai termelői árak júniusban, ami felerősítette a deflációval kapcsolatos aggodalmakat. A termelői árindex már a harmadik egymást követő hónapban csökkent.
Júniusra vonatkozó adat az is, hogy az ipari termelés csak minimálisan, 0,1 százalékkal nőtt a májusi lényegesen nagyobb, 1,3 százalékos emelkedést követően. Csökkent a várt növekedés helyett a júliusi feldolgozóipari aktivitás bővülése a közép-atlanti térségben, az amerikai jegybank (Fed) philadelphiai részlegének csütörtöki közlése szerint.
Eleinte csak mérsékelni tudta a mínuszt a JPMorgan Chase bank a vártnál jobb negyedéves jelentése. Szintén jó hír volt, hogy a vártnál jelentősebben, kétéves mélypontra esett a munkanélküli segélyért először folyamodók száma a múlt héten az Egyesült Államokban.
MTI